banner476

Danıştay İlksan Üyeliğinin Zorunlu Olduğuna Karar Verdi

Danıştay İlksan Üyeliğinin Zorunlu Olduğuna Karar Verdi

Haber 05.01.2016, 15:11 05.01.2016, 15:29
Danıştay İlksan Üyeliğinin Zorunlu Olduğuna Karar Verdi

 Toplu sözleşme görüşmelerinden alınan karar gereği 2016 yılından sonra ilksan  üyeliği zorunlu olmaktan çıkıp ve  mevcut üyelerin de istafa ederek birikmiş aidatlarını alabileceği yönünde olmuştu. 

Bu karar sonrası İlksan  tarafından konu danıştaya  taşınmıştı ve danıştay bu konuda toplu sözleme görüşmelrinde ki ilgili 9. maddenin yürütmenin, durdurulmasına  karar verdi. Özetle bu karar ile öğretmenler ilksan üyeliginden  istifa edemeyecek ve zorunluluk devam edecek.

İŞTE KARAR YAZILARI

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER


Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (15)
murat 5 yıl önce
yaşasın adalet haraç a devam
nadir 5 yıl önce
toplu sözleşmede alınan kararlar kanun niteliğindedir danıştaya değil anayasa mahkemesine dava açılmalı o da ilksanın yapabileceği iş değil.
Mehmet Turgut 5 yıl önce
Bu saçmalık zorunlu haraç vermeye devam edecez yani. İklsan hayatımda gördüğüm en saçma en gereksiz sandıktır.
derya 5 yıl önce
zorun vay be ondan sonra özgürlük hak hukuk
Zafer 5 yıl önce
Başlık yanlış. Üyeliğin ihtiyari hale gelmesi kanunla olur , toplu sözleşme ile olmaz demiş Danıştay. hangi devirde yaşıyoruz? Zorla üyelik mi olur. Kanun koyucu bunu kaldırabiliriz diyor zaten. Yakında bu sorun çözülür. Çünkü kimse burada üye olarak kalmak istemiyor. Yönetim kurulu hariç !
Eşref 5 yıl önce
Tüm geliri faiz olan bir kurumda ne hayır gelir.
mehmet 5 yıl önce
Ben bu kararın alınmasına sebep olan ilksandaki büyün yetkililere hakkımı helal etmiyor, onların zalim kişiler olduklarını düşünüyorum.. Allah'ım bizleri zorla bu çarkın içinde tutan zihniyeti kahretsin inşAllah.... Nasıl bir zihniyet bu ya arkadaş anlamış değilim..... Bu zalimler neyin mücadelesini veriyorlar böyleee. Eyyy İLKSAN siz hırsızsınızz... gaspçısınız.......her ay benden zorla çalıyor , gasp ediyor ve yaptığınız pissss işlerinizin vebaline de ortak ediyorsunuz..... Sizleri Allah'a havale ediyorum....Haram zıkkım olsun benden aldıklarınız....
adnan yılmaz 5 yıl önce
arkadaşlar emeklilikte şu an 20000 l üzerinde veriyor.çıkmak çok karlı değil gibi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@