banner476

Denizli'de 5,5 büyüklüğünde deprem... Diğer illerde de hissedildi

AFAD'ın verilerine göre merkez üssü Denizli Acıpayam merkezli, büyüklüğü 5.5 olan bir deprem meydana geldi. Deprem; İzmir, Burdur, Denizli ve Antalya'da hissedildi.

Haber 20.03.2019, 11:54
Denizli'de 5,5 büyüklüğünde deprem... Diğer illerde de hissedildi

İzmir, Denizli ve Antalya'da da hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre merkez üssü Denizli olan depremin büyüklüğü 5.5...

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bir deprem meydana geldi. AFAD, sarsıntının 5.5 büyüklüğünde olduğunu bildiriyor.

AFAD ve Kandilli verilerine göre, Acıpayam çevresinde dünden bu yana bir hareketlilik göze çarpıyor, son 24 saatte 10'dan fazla küçük deprem kayıtlara geçti. Son olarak gece saatlerinde 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi'nin verilerine göre, sarsıntının merkez üssü İzmir'e 232 kilometre, Denizli'ye ise 51 kilometre mesafede. Acıpayam ilçesine olan uzaklık ise, 11 kilometre.

VALİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Merkez üssü Denizli'nin Acıpayam ilçesi olan deprem nedeniyle Oğuz ve Yeşildere mahallelerinde eski toprak yapılardan bazıları yıkıldı ve çatlaklar oluştu.

Denizli Valilikten yapılan açıklamada, saat 09.34'te meydana gelen ve merkez üssü Acıpayam ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi olan 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından Valilik koordinasyonunda Acıpayam Kaymakamlığı, İl Jandarma Komutanlığı, AFAD İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurumların deprem bölgesine intikal ederek çalışmalara başladığı aktarıldı.

Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Meydana gelen depremde Oğuz ve Yeşildere mahallelerinde eski toprak yapılardan bazılarının yıkıldığı ve çatlakların oluştuğu tespit edilmiş olup, hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili kurumlarımız eşgüdüm içinde çalışmakta ve ortaya çıkan ihtiyaçlar anında giderilmektedir. "

Yeniköy Muhtarı Mehmet Biçer ise 151 haneli köyde deprem sonucu ilk belirlemelere göre 6 evde hasar oluştuğunu, diğer evlerde de duvar çatlakları görüldüğünü, hasar tespitinin devam ettiğini dile getirdi.

Deprem nedeniyle il genelinde öğrenciler sınıflardan dışarıya çıktı, derslere ara verildi. Acıpayam ilçesinde de eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede büyüklükleri 2,1 ile 4,8 arasında değişen 9 artçı deprem yaşandı.

Öte yandan Denizli'nin Acıpayam ilçesindeki 5,5 büyüklüğündeki deprem sonrasında ilk saatte 28 artçı deprem meydana geldi."

AA

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@