banner476

Hafta sonu (13-14 Haziran) sokağa çıkma yasağı olacak mı?

a yasağı olacak mı? İstanbul, Ankara'da sokağa çıkma yasağı var mı? Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında 15 ilde gerçekleştirilen sokağa çıkma kısıtlaması geçtiğimiz hafta sonu uygulanmadı. Kontrollü normal hayata geçiş döneminde sokağa çıkma kısıtlamasının bu hafta sonu da uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. .

Haber 09.06.2020, 13:26
Hafta sonu  (13-14 Haziran) sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı uzun bir aranın ardından Beştepe'de ilk kez yüz yüze yapılacak. Toplantıda sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili detayların görüşülmesi bekleniyor. Geçtiğimiz hafta sonu uygulanmayan kısıtlamanın bu hafta sonu devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Bu kapsamda internet üzerinde araştırmalar hız kazandı. Peki, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? 13-14 Haziran sokağa çıkma yasağı var mı? İstanbul, Ankara, İzmir'de kısıtlama olacak mı? İşte detaylar....

Sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu uygulanıp uygulanmayacağı bugün belli olacak. Vaka sayısı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda 15 büyükşehirde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının, sosyal mesafe ve tedbirlere uyum şartıyla sonlandırılması planlanıyor.

1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci kapsamında 65 yaş üstü yaşlılarla, 18 yaş altı gençlerin ve çocukların gözü de kabinenin alacağı kararlarda olacak, toplantıdan bu kesimlerin izinlerinin esnetilmesine yönelik yeni kararlar çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak..

Türkiye'de 8 Haziran 2020 tarihi itibarıyla toplam vaka sayısı 171.121 oldu. Koronavirüs nedeniyle 4.711 kişi hayatını kaybetti. Toplam yoğun bakım hasta sayısı 625, toplam entube hasta sayısı 261 olarak açıklanırken, 141.380 hastanın iyileştiği bildirildi..

.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@