banner476

İstanbul Emniyetine, 16 bin kişilik yeni bylock listesi verildi

FETÖ ile mücadele kapsamında sadece İstanbul'da Bylock kullandıkları tespit edilen 130 bin kişi bulunmakta olup, soruşturma çerçevesinde bu 130 bin kişinin pasaportu iptal edildi, halen de 30 bin kişinin incelemesi sürüyor.

Haber 30.05.2017, 08:59
İstanbul Emniyetine, 16 bin kişilik yeni bylock listesi verildi

Akşam Gazetesi yazarlarından Murat Kelkitoğlu Bylock listeleri hakkında bilgi verdi

Kelkitoğlu Bylock listelerine ilişkin olarak şunları yazdı: Son olarak sadece İstanbul Emniyeti'ne 16 bin kişilik bir liste daha yollandı. İlk tedbir olarak, bugüne kadar kendilerini gizlemeyi başarmış olan listedekilerin tamamının pasaportlarına el konuldu. Zira, öyle isimler vardı ki, deşifre olduklarını anladıklarında anında soluğu yurtdışında alabilirlerdi.

Kamuoyunun yakından tanıdığı STK yöneticileri, işadamları ve gazetecilerinin yer aldığı listedekileri duyunca 'yok artık' demekten kendimi alamadım.

MİT'in araştırmasına göre bu isimlerden birçoğu 2014 yılından itibaren ByLock kullanmaya başlamış, hatta aralarında 'kırmızı liste'de olanlar dahi var... Yani çoğu örgütün yönetim kadrosunda olanların yer aldığı listedeler!

Neyse ki, İstanbul Emniyeti MİT'in yazısına istinaden ilk adımı atıp, kaçmalarını engelledi. Şimdi hesap verecekleri günü bekliyorlar!

Bu arada İstanbul Emniyeti'nin firarları önlemek için yoğun bir çaba sarf ettiğinin de altını çizmek isterim. Bu çerçevede 130 bin kişinin pasaportu iptal edildi, halen de 30 bin kişinin incelemesi sürüyor.

AKŞAM

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@