banner476

Kabine değişiyor mu ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planladığı yurt gezileri sonrasında kabine değişikliğine gideceği iddia edildi

Haber 27.05.2020, 11:57
Kabine değişiyor mu ?

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası yapacağı yurt gezisinin ardından kabine revizyonuna gideceğini öne sürdü.

"ALBAYRAK DIŞİŞLERİ BAŞKANI OLACAK"

Kemal Özkiraz, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylunun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını, Berat Albayrakın ise Dışişleri Bakanı olacağını iddia etti.  

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrakın yerine ise Adnan Balinin isminin konuşulduğunu söyleyen Özkiraz, "İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor" dedi.

Özkirazın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle: 

"Arkadaşlar Akp Genel başkanı Erdoğan bir yurt gezisine çıkacağını söyledi. Çoğu kişi bunu bir seçim startı olarak okusa da ben bunu partisindeki yaprak dökümünü engellemek için yaptığını anlatmıştım. Dün aldığım kulis de bunu doğruluyor.

"Erdoğan geziden sonra önce bir kabine revizyonu yapacak. Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu başkan yardımcısı oluyor. Yatırımcı bakanlıklar Yıldırıma Diğerleri Soyluya bağlanıyor.

"Albayrak dış işlerine geçiyor ve doğrudan Erdoğana bağlı olacak. Yerine Adnan Bali konuşuluyor. İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor. Detayları zaman zaman yazarım."

d

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@