banner476

Kamu bankalarının 6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteği devam ediyor! İşte başvuru şartları

Hükümetin korona virüs tedbirleri kapsamında devreye aldığını ekonomik istikrar kalkanı uygulaması çatısı altında ekonomik olarak vatandaşa destek olması için kamu bankalarının 6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteği devam ediyor.6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteğine kimler başvuru yapabilir ? Başvuruları nasıl yapılır ? Hangi bankalar kredi veriyor ?Tüm detaylar haberimizde

Haber 28.05.2020, 11:34
Kamu bankalarının 6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteği devam ediyor! İşte başvuru şartları

Korona virüs ile mücadele kapsamında hükümetin ekonomik alanda attığı en önemli adımlardan biri olan 6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteği uygulaması devam ediyor.

HANGİ BANKALAR KREDİ VERİYOR?

Uygun faiz oranları ile 6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteğini kamu bankaları olan halkbank,ziraatbank ve vakıfbankasın veriyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre hane halkı geliri 5 bin ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler serbest meslek mensupları ve diğer orta ve düşük gelir grubunda yer alan vatandaşlar kamu bankalarına 6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteğine başvuru yapabilirler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR ?

Kamu bankaları olan halkbank,ziraatbank ve vakıfbank 'ın vatandaşlara sağladığı 6 ay ödemesiz 10 bin lira kredi desteği için bankaların kendi internet sitelerinden,bankaların şubelerinden veya cep telefonu kullanarak SMS ile başvurular yapılmaktadır.

ZİRAATBANKASI KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ziraatbankasından yapılan açıklamada "Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz. Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerimiz; 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir" denildi.

VAKIFBANK KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıfbank'tan yapılan açıklamaya göre ; 10.000 TL’ye kadar, 6 ay ödemesiz dönemli, aylık eşit taksitli, 36 aya varan vadelerle, Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir. Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasına öncelikle cep telefonunuz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

SMS İLE KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN

 Aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANEGELİRI yazıp 5724’e sms gönderebilirsiniz.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@