banner476

Korona testi pozitif çıkan iki kuaför 140 müşteriye temas etti!.

Korona testi pozitif çıkan iki kuaför 140 müşteriye temas etti! Çıkan sonuç dünya gündemine oturdu! .

Haber 11.06.2020, 16:33
Korona testi pozitif çıkan iki kuaför 140 müşteriye temas etti!.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, dünya genelinde virüs nedeniyle 419 bin 264 kişi öldü, virüs tespit edilen 3 milyon 788 bin 674 kişi iyileşti.


Dünya genelinde halen tedavisi süren 3 milyon 263 bin 135 aktif enfekte vaka bulunuyor.


ABD, en fazla vaka ve ölümün görüldüğü ülke oldu. Ülkede 2 milyon 66 bin 508 kişide Kovid-19 tespit edilirken, salgın nedeniyle 115 bin 137 kişi yaşamını yitirdi.


Salgın nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde kuaför salonları önce kapatılmış, tedbirlerin gevşetilmesiyle birlikte de yeniden açılmıştı.


Yeniden faaliyete geçen kuaför ve berber salonlarında koronavirüs tedbirleri kapsamında sıkı önlemler uygulanıyor.


Sosyal mesafe kuralının hayata geçirildiği işletmelerde çalışanlar da müşteriler de maske kullanmak ve hijyen kurallarına uymakla yükümlü.


Virüsün yayılmasının önüne geçmek için alınan tedbirlere rağmen riskin hala devam etmesi hem kuaför çalışanlarında hem de müşterilerde korku yaratıyor.


Bu gelişmeler ışığında ABD'nin Missouri eyaletinde yaşanan bir olaysa tüm dünyayı şoke etmiş durumda.


CNN'de yer alan habere göre Missouri eyaletinin Springfield şehrinde bir kuaför salonunda çalışan iki kişinin çalıştıkları dönemde Covid-19 taşıdıkları ve 140 müşteriyle temas ettikleri açıklandı.

.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@