banner476

Koronavirüs Covid-19 Salgınının En Az Görüldüğü Ülkeler, Yerler

Koronavirüse Karşı En Güvenli Ülkeler? Koronavirüs Salgınının En Az Görüldüğü Ülkeler

Haber 24.06.2020, 14:32
Koronavirüs Covid-19 Salgınının En Az Görüldüğü Ülkeler, Yerler

Bir çok ülkeninde geçmeye başladığı normalleşme süreciyle birlikte güvenilir ülkeler belirlenmeye başladı. Yapılan analize göre koronavirüs konusundaki güvenilir ülkeler belli oldu. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan oradan tüm dünyaya kısa sürede yayılan koronavirüs kaynağı olan Wuhan dışında daha fazla yıkımlara sebep oldu. Dünya'nın önemli ülkeleri ABD, İspanya ve İtalya'da hastane ve morgların dolup taştığı haberleri kısa sürede tüm medya organlarına yayıldı.

11 Mart'ta da ülkemizde görülmeye başlayan koronavirüs bugüne kadar binlerce insanın ölümüne yüzbinlerce insanın hastalanmasına sebep olsada son bir aydaki yatay geçiş normalleşme sürecinin başlamasına neden olmuştu. Araştırmaya göre Covid-19 salgına karşı dünyada en güvende olanlar İsviçre'de yaşıyor. Ardından Almanya ve İsrail geliyor. 200 ülkenin yer aldığı listede 37'nci sırada olan Türkiye nispeten güvenli ülkeler kategorisinde yer almayı başardı.

Türkiye'nin yer aldığı ikinci kategoride Kuveyt, İzlanda, Bahreyn, Finlandiya, Lüksemburg, Katar, Liechtenstein, Polonya, Litvanya, Malezya, Letonya, Slovenya, Umman, Yunanistan, Estonya, Hırvatistan, İrlanda, Gürcistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yer aldı. Koronavirüs salgınına karşı en güvensiz ülkeler ise çoğunlukla Sahraaltı Afrika ülkeleri.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@