banner476

Kurban Bayramı Tatili 10 Gün Mü Oluyor? Yasak Geldi

Kurban bayramı için geri sayım başlarken, hükümet kurbanlıklar için çok önemli bir karar aldı. Peki Kurban bayrami ne zaman, bayram tatili 10 gün olur mu? İşte Kurban bayramı yasağı ve bayram tatili ihtimali.

Haber 07.07.2017, 10:13
Kurban Bayramı Tatili 10 Gün Mü Oluyor? Yasak Geldi

2017 yılı Kurban Bayramı öncesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, kurbanlıklarla ilgili bir yasak kararını ilan etti. Bakan Çelik, Kurban Bayramı'nda dişi hayvan satışının olmayacağını belirterek, 'Dişi hayvan kurban pazarlarına girmeyecek, bu konuda kararımız kesindir' dedi.

Faruk Çelik, Vatandaşlar açıklamalarımızı dikkate alsın istiyoruz. Bu milli bir meseledir. Keserek çözemeyiz, hayvan varlığımızı arttırmalıyız vurgusunu yaptı. Kurban bayramı ne zaman, 10 günlük tatil olur mu? Ramazan Bayramı haftasonuna geldiği için az tatil yapan çalışanlar gözünü kurban bayramı tatiline dikti. 2017 yılında Kurban Bayramı Eylül ayının başına denk geldi. Bu yıl Kurban bayramı tatilinin 10 gün olma ihtimali bulunuyor. Kurban Bayramı tatili ile 30 Ağustos Zafer bayramı tati arasında sadece arefe günü bulunuyor. Haliyle arefe gününün de tatil edilip Kurban bayramı tatilinin zafer bayramı ile birleştirilme ihtimali bulunuyor. 30 Ağustos çarşamba gününe denk gelirken pazartesi ve salı günleri de eklenirse bayram tatili 10 gün olabilir.
İşte Kurban bayramı ve 30 Ağustos Zafer bayramı tatil günleri;
30 Ağustos 2017 Çarşamba- Zafer Bayramı (resmi tatil)

31 Ağustos 2017 Perşembe - Kurban Bayramı arefesi (yarım gün tatil)
1 Eylül 2017 Cuma - Kurban Bayramı 1. gün (resmi tatil)
2 Eylül 2017 Cumartesi - Kurban Bayramı 2. gün (resmi tatil)
3 Eylül 2017 Pazar - Kurban Bayramı 3. gün (resmi tatil)
4 Eylül 2017 Pazartesi - Kurban Bayramı 4. gün (resmi tatil)

Yorumlar (3)
Engin Hoca 3 yıl önce
İyi de 31 ağustos idarecilik kadrolarına başvuru günü. Özür atamasi da açıklanacak. Yani özür ataması yapılmayanların idarecilik başvurusu yapacağı son ve tek gün. Tatil olursa ertelenmeli. Takvimin öne çekilip özür ataması açıklanmadan tercih alınması telafisi olmayan mağduriyetlere yol açar
Mustafa Hoca 3 yıl önce
tatil haberiyle, yasağın ne ilgisi var ya. sırf haber tıklansın diye ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Allah sizi bildiği gibi yapsın.
İbrahim fidan 3 yıl önce
Hakikaten iyi hesap yamışsınız,matematik profösörü olabilirsiniz!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@