banner476

Maçlar şifresiz mi ? Spor Bakanlığı devreye girdi..

Maçlar şifresiz mi ? Spor Bakanlığı devreye girdi..

Haber 14.03.2020, 12:31 14.03.2020, 15:17
Maçlar şifresiz mi ? Spor Bakanlığı devreye girdi..

Süper Lig maçlarının seyircisiz oynanacağının açıklanmasının ardından, beIN Sports'un maçları şifresiz yayınlayıp yayınlamayacağı sorusu konuşulmaya başlandı. Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler konuyla ilgili olarak aldığı bilgileri yazdı: "Aşırı bir gelişme olmazsa muhtemelen yarın beIN Sports maçları şifresiz yayınlayacağını açıklayacak."

Coronavirüs Covid-19 salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkiliyor. Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan sağlık kurulu tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağını açıkladı. Maçların ertelenme ihtimali şu an için gözükmüyor. Ancak salgının durumu gün be gün değil neredeyse saat başı değiştiğinden salı günü UEFA toplantısının ardından yeni kararlar gelebilir. Şimdilik durum, "Ligimiz devam ediyor ve nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak.." 

Bizim ülkemizde henüz ölümle sonuçlanan bir vaka olmamasına karşın liglerin ve okulların ertelenmesi tedbire verdiğimiz önemi gösteriyor.

Bu kararlardan sonra ortaya beIN Sports'un maçları şifresiz yayınlayıp yayınlamayacağı sorusu konuşulmaya başlandı.
Spor Bakanlığı konu ile ilgili devreye girdi ve beIN Sports ile görüşüldü. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Aşırı bir gelişme olmazsa muhtemelen yarın (14 Mart Cumartesi) beIN Sports maçları şifresiz yayınlayacağını açklayacak ve hafta sonu, derbi de dahil maçlar şifresiz yayınlanacak

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@