banner476

MEB görevde yükselme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 6 Aralık 2015 tarihli görevde yükselme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber 04.01.2016, 09:08
MEB görevde yükselme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
 Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz ay görevde yükselme sınavı gerçekleştirmiştir. Yapılan sınavda Merkez/Taşra teşkilati Şef ve Memur olabilmek, bu kadrolara atanabilmek için adaylar ter döktü. Görevde yükselme sınavı Türkiye'de 6 Aralık 2015 Pazar günü gerçekleştirildi. Sınav 20 il merkezinde gerçekleştirildi. 

 Adaylara puanları birbirine denk ve 5 seçenekli çoktan seçmeli 100 soru yöneltildi. 20 il merkezinde gerçekleştirilen sınav için Sivas, Zonguldak, Ankara, İstanbul, Konya, Eskişehir, Erzurum, Denizli, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Kayseri, Antalya, Bursa, Adana ve İzmir illeri seçildi. Türkiye'nin 61 ilinde sınav merkezi bulunmadı. Biraz önce bahsettiğimiz bu sorulardan yeteri kadar doğru cevap veren adayların görevde yükselme işlemleri tamamlanmış olacak.  6 Aralık 2015'te yapılan sınav sonuçları yaklaşık olarak 1 ay geçmesine rağmen hala açıklanmadı. MEB 06.12.2015 tarihli görevde yükselme sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise oldukça merak ediliyor. Sınavın üzerinden 1 aya yakın zaman geçmesi sınavın açıklanacağı tarihin yaklaştığına işaret ediyor. MEB görevde yükselme sınav sonuçlarının pek yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor. Keza sınav klavuzunda yapılan açıklamada sınav sonuçlarının 6 Ocak'ta açıklanacağı belirtilmişti. Buna göre 2 gün sonra sonuçlar açıklanmış olacak. 

 6 Aralık 2015 tarihli MEB görevde yükselme sınav sonuçları açıklandığı an Mebpersonel.com olarak siz değerli okuyucularımıza anında duyuracağız. MEB görevde yükselme sınav sonuçlarının 6 Ocak'ta açıklanacağı belirtilmişti. Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan sınav sonuç açıklanma ekranından bireysel olarak 06.12.2015 tarihli MEB görevde yükselme sınav sonuçlarını takip edebilirsiniz.

 MEB GÖREVDE YÜKSELME SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@