MEB, Müdür Yardımcılığı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı

MEB, Müdür Yardımcılığı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı açıklandı.

Haber 13.01.2016, 09:31
MEB, Müdür Yardımcılığı  Sınav Konuları ve Soru Dağılımı
  Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2016 yılı içerisinde, 20 Mart 2016'da yapacağı Müdür Yardımcılığı sınavı için dün bakanlık tarafından duyuru yayınlandı. Duyuru ile birlikte Müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenlerin akıllarındaki bazı sorular da cevap bulmuş oldu.

 En çok merak edilen konuların başında sınavda sorulacak sınav konuları ve soru dağılımıydı. Bakanlığın yayınlamış olduğu duyuruya göre müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenlere 20 Mart 2016 Pazar günü saat 14.00'da 100 soru yöneltilecek. Bu 100 soru 20 ayrı bölüme ayrılarak çeşitli yüzdelerle dağıtıldı. En çok soru çıkacak iki kısım Türkçe Dilbilgisi ve Genel Kültür kısımları olacak. Bu bölümlerden her birinden 10'ar soru sorulacak.

 MEB Müdür yardımcılığı görevde yükselme sınavındaki sınav konuları ve soru dağılımı şu şekilde belirlendi:Sınava başvurular 25 Ocak 2016 tarihinde başlayacak ve 17 Şubat 2016 tarihinde sona erecek. Başvurular meb.gov.tr üzerinden elektronik başvuru formu ile alınacak. Adaylar Vakıf, Halk ve Ziraat bankalarından herhangi birine TC kimlik numaralarını belirterek MEB 2016 Müdür Yardımcılığı sınav ücreti olarak 80.00 TL yatıracak. 

 Sınav merkezi olarak ise 20 il belirlendi. Bu iller şöyle:

ADANA, ANKARA, ANTALYA, BURSA, DİYARBAKIR, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, İÇEL, İSTANBUL, İZMİR, KAYSERİ, KOCAELİ, KONYA, SAMSUN, SAKARYA, ŞANLIURFA, HATAY, MANİSA, BALIKESİR, KAHRAMANMARAŞ, VAN, AYDIN, DENİZLİ, TEKİRDAĞ, MARDİN, MALATYA, TRABZON, ORDU, ZONGULDAK, ELAZIĞ VE ÇORUM

MEB MÜDÜR YARDIMCILIĞI FACEBOOK GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 MEB müdür yardımcılığı sınavı ile ilgili süreci takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Mebpersonel.com / Özel Haber
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
Ahmey bey 4 yıl önce
arkadaşlar, danıştay 2014 yönetici atama yönetmeliğini iptal etti. iptal edilen yönetmeliğe göre müdür inhası ile müdür yardımcısı olanlar yönetmelik iptal edildiği için insan kaynaklarının yazısına göre geçici görev yapmaktadırlar ve sınava gi̇receklerdi̇r. 2014 yönetmeliğinden önceki yönetmeliğe göre atananlar 4 yılını tamamladıktan sonra sınava gireceklerdir.
GARA 4 yıl önce
kilavuzun uyari bölümünü iyi okumalisin . ahlamana bir diyeceğim yok
FATİH 4 yıl önce
ahmet bey bu söyledi̇ği̇ni̇zi̇ neye dayandirarak ki̇şi̇leri̇ buna i̇kna edeceği̇z. çünkü bu kilavuza göre yapamiyor suanda ki̇ müdür yardimciliği yapan herkes.yani̇ böle bi̇r ayrim yok kilavuzda.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@