banner476

MEB Şubat Ataması İçin Bir An Önce Duyuruya Çıkmalıdır!

MEB Şubat Ataması İçin Bir An Önce Duyuruya Çıkmalıdır!

Haber 23.12.2016, 19:45
MEB Şubat Ataması İçin Bir An Önce Duyuruya Çıkmalıdır!
 Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı her yıl düzenlenen KPSS sonrası 2 atama yapmaktadır. Bunlardan ilki Ağustos-Eylül aylarında ikincisi ise Ocak-Şubat aylarında yapılmaktadır.
Bu yılda aynı uygulamayı yapacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, Eylül ayında 15 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını gerçekleştirmiştir. Sırada ise Ocak ya da Şubat ayında yapılması gereken atama gelmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarının yapılacağı tarihten önce bir atama takvimi belirleyip bunu öğretmen adaylarıyla paylaşmaktadır. Atamanın yapılacağı tarihten önce yapılan bu duyuru Ocak-Şubat ayında yapılacak olan atama için henüz yapılmamıştır.

Öğretmen adayları başta olmak üzere milyonlarca kişi şu an merakla atama duyurusunun yapılmasını bekliyor. Öğretmen adaylarının sabrı tükenmiş durumda. 2015 yılında 24 Kasım Öğretmenler Gününde şubat ataması için duyuru yapılmıştı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı yılın sonuna gelmiş olmamıza rağmen henüz bir açıklama yapmış değil.

Neredeyse her gün sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan ve her gün Türkiye'nin gündeminde ilk sıralarda yer alan öğretmen adayları, seslerini bir tek Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine duyuramadılar. Yapılan onlarca çağrıya rağmen Bakanlık seslere kulaklarını kapatmış durumda.

Yüz binlerce insanın kaderini elinde bulunduran bir kurumun daha sistematik çalışması, daha planlı davranması ve daha açık olması gerekmektedir.
Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığının bir an önce Ocak ya da Şubat ayında yapılacak olan atama için duyuruya çıkmalıdır. Atama takvimi, atama sayısı ve branşlara ayrılan kontenjan sayıları belirlenmeli ve öğretmen adaylarıyla paylaşılmalıdır. 
Yeni yılda, yeni eğitim-öğretim döneminde atama bekleyen öğretmenlerin öğrencilerine kavuşmaları için gerekli adımlar atılmalıdır. Liyakat esaslı ve kadrolu bir atama yapılması dileğiyle.
Atama Bekleyen Yüz Binlerce Öğretmen Adayı Adına
Yorumlar (7)
Kimya Ögretmeni 4 yıl önce
Hayatimiz mahvoldu...ögretmen ataması piyasada yok.kadrolar mülakatla dolduruluyor..agbabamiz yoksa, yokluga mahkumuz...bu mu adalet bu mu din
Güvenlik soruşturması yeter 4 yıl önce
Mülakat olmAsın lütfen bu mülakatı kaldırın
Süleyman 4 yıl önce
Bu sefer açıktan yeniden atama kontenjanı da unutulmamalıdır
okul öncesi öğretmeni 4 yıl önce
Lütfen okul öncesi en az 3000 kontenjan müjdeyi bekliyoruz bütün öğretmenler adina....
Kaldırın şu hak yiyen sistemi 4 yıl önce
Mülakatla millet artık ders çalışmaz hale geldi
edebiyat 4 yıl önce
Edebiyat öldu. İki bin kadro. Mulakata da devam. İki kelami yan yana getiremeyenler korkuyor.
sevda 4 yıl önce
Öğretmenler pavlovun köpeği gibi görüyorlar bizi(klasik koşullanma) o zili duyunca salya akıtıyo biz seçimi duyunca atama umudu buluyoruz bu mülakatla daha çooook salya akıtırız biz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@