banner476

MEB Üzerinden Öğretmen Adaylarını Karşı Karşıya Getiren Provakatörler Var!

MEB ÜzerindenÖğretmen Adaylarını Karşı Karşıya Getiren Provakatörler Var! Detaylar haberimizde

Haber 16.01.2016, 02:44 16.01.2016, 13:03
MEB Üzerinden  Öğretmen Adaylarını  Karşı Karşıya Getiren  Provakatörler Var!

  MEB Üzerinden Öğretmen Adaylarını Karşı Karşıya Getiren Provakatörler Var.  Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayı Öğretmen atamalarında 30 Bin atama yapacak. 30 bin  öğretmen adayının 109 branşta atamaları yapılacak.

Öğretmen atamalarında en çok kadronun kendi branşlarına verilmesi hususunda sosyal medya üzerinde öğretmen adayları branşlarına verilecek kadrolar için çeşitli atama grupları kurmuş durumda ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyorlar. Bu atama sürecini malesef provake edip, kötü emelleri olanlar da göze çarpıyor. Özellikle dün Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sn. Hamza Aydoğdu'nun sosyal paylaşım sitesi instagram üzerinden paylaştığı mesajı bu durumu gözler önüne serdi. MEB İKGM Hamza AYDOĞDU atama bekleyen öğretmen adayları ile sürekli diyalog halinde olan ve öğretmen adaylarının atama taleplerini iletmede köprü olarak gördüğü yegane MEB bürokratıdır.  Bugüne kadar onlarca branş temsilcisi ile MEB'de görüşmeler yaparak onların alanlarındaki sıkıntıları ve taleplerini dinlemiştir.  Söz konusu bu görüşmelerde Hamza Bey öğretmen adaylarına adalet ve ölçülülük ilkeleri uyarınca atama ile ilgili MEB'in verilerine göre bilgiler vermiştir. Branş öğretmenleri de bu görüşmelerden aldıkları bilgileri kendi gruplarında duyurmuşlardır. Yukarıda bahsi geçen "atama provakatörleri" bu durumu suistimal ederek, Hamza AYDOĞDU'nun dediklerini çarpıtarak haber sitelerine mail yoluyla gönderip, atama bekleyen öğretmen adaylarını branş branş karşı karşıya getirmiştir. Bu atama provakatörleri sitelere mail atarak Hamza AYDOĞDU'nun branş öğretmenlerine verdikleri bilgileri çarpıtıp adeta öğretmen adayları arasında kaos çıkarmıştır. En son Hamza Aydoğdu'nun, İngilizce Öğretmenleri görüşmesi sonucunda patlak veren bu hadise, atama provakatörlerinin kötü emellerini ortaya çıkarmıştır. 

Mebpersonel sitesi olarak bize de bahsi geçen bu maillerden süreç içerisinde gelmiş, fakat editörlerimiz ve atama bekleyen öğretmen adaylarımız ile istişareler yaptığımız gruplardan bunların asılsız ortamı provake etmek üzere yapılmış mailler olduğuna kanaat getirip sitemizde hiçbir şekilde yayınlamamışızdır. Atama bekleyen öğretmen adaylarımızı biz branş ayırt etmeden sürekli destekliyoruz. Onların sitemize gönderikleri atama talep yazılarını sür manşet olarak yayınladık yayınlıyoruz. Bu şekilde çarpıtma maillerle, öğretmen adaylarımızı provake edecek hiçbir yaklaşım içinde bulunmayız. Sözü edilen atama provakatörlerinin mailleri sitemize geldiği takdirde onları ifşa edip öğretmen adaylarımız arasında provakatif eylemler yapmak isteyen kişileri siz ziyaretçilerimize duyuracağız.

Mebpersonel.com atama bekleyen öğretmen adaylarının yanında olmaya devam edecektir.

MEBPERSONEL/ÖZEL HABER
www.mebpersonel.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@