banner476

MEB Yönetici Atama Yönetmeliği

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama yönetmeliğini taslak halinde yayımladı. Bir süre sonra yönetmeliğin son hali Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Haber 27.01.2018, 11:54
MEB Yönetici Atama Yönetmeliği

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada MEB Yönetici Atama Yönetmeliğinin taslak halinde yayınlandığını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce eğitim müfredatının yenilenmesinde yaptığı gibi yönetici atama yönetmeliği çıkarılmasında görüş ve öneri alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda bir veri toplama modülü oluşturdu. MEB bu modül ile yeni yönetmelik hakkında görüş ve öneri alacak. Ardından bu görüş ve öneriler değerlendirilmeye alınacak ve yönetmeliğe son hali verilecek. Ardından MEB Yönetici Atama Yönetmeliği son halini alarak Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu yönetmelikle yönetici atamalarında artık sadece sözlü sınav puanları değil yazılı sınav puanlarının etkisi olacak. Yeni yönetmelik ile birlikte yönetici atamalarında yazılı ve sözlü sınavlarında elde edilen puanların aritmetik ortalaması alınarak atama puanı oluşturulacak ve bu puan doğrultusunda yönetici atamaları gerçekleştirilecek.

Mevcut yöneticiler ise Ek-1 ve Ek-2 gibi değerlendirmelere tabi tutularak atama ve tayin işlemlerini yapacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan MEB Yönetici Atama Yönetmeliği için 14 gün boyunca öğretmen ve idarecilerden görüş alınacak. Ardından bu görüş ve düşünceler incelenmeye alınacak.

Bu incelemer için Bakanlığın komisyonlar kurması ve elde edilen bilgilerin tasnifi sağlanacak. Ardından bu bilgiler ışığında yönetmelikte bir takım değişiklikler yapılacak. Yapılan değişikliklerden sonra yönetmelik son halini alacak ve Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Milli EĞitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili tüm gelişmeleri haber sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

MEB YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI

Yorumlar (4)
Ali 3 yıl önce
Sözlü sınava hayır.
hakan16 3 yıl önce
yönetici olarak görevlendirilmek için, görevlendirileceği eğitim kurumunda maaşının karşılığı dersinin olması yeterli olmalıdır. bunun için, mevcut yönetmeliğin 5. maddesinin c bendinde değişiklik yapılmalıdır.
Hakan 3 yıl önce
Bence hiçbirşeye gerek yok dilediğinizi atayın ne gerek var.kurul üyeleri zaten kalp gözü açık kişilerden seçiliyor.Bir bakmaya biliyorlar adamı.
adana 3 yıl önce
sözlü sınav yanlış

Gelişmelerden Haberdar Olun

@