banner476

Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları- 2017 Şubat Ataması (Tahmini)

Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları. Bu haberimizde güncel öğretmen açıklarına göre branş branş kontenjan tahminlerini görebileceksiniz.

Haber 25.12.2016, 13:15 25.12.2016, 13:21
Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları- 2017 Şubat Ataması (Tahmini)
 Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları. Bu haberimizde güncel öğretmen açıklarına göre branş branş kontenjan tahminlerini görebileceksiniz. Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Şubat ayında öğretmen atamamaları yapmayı planlıyor. 668 sayılı KHK ve ilgili yönetmelikte  "sözleşmeli öğretmen atamaları Şubat ayında yapılır" ibaresi bulunuyor. Bu durumda 2017 Şubat ayında bakanlığın öğretmen ihtiyacını da düşünerek en az 30 bin sayısında öğretmen atamaları yapacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, katıldığı TRTHaber canlı yayınında "Vedat Demiröz: 30 bin öğretmen alacağız, belki de daha fazla" diyerek Şubat ayında en az 30 bin öğretmen atamaları yapılacağını öğretmen adaylarına duyurdu.

İŞTE AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VEDAT DEMİRÖZ'ÜN O AÇIKLAMASIŞubat Sözleşmeli Öğretmen Atamaları - Tahmini Branş Kontenjanları Kasım ve Şubat Sözleşmeli Öğretmen Atamaları - Tahmini Branş Kontenjanları haberimizde bulabileceksiniz.. Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılında bilindiği üzere Şubat ayında 30 bin kadrolu öğretmen atamaları yaptı. Yeni getirilen öğretmen atamaları sistemi ile bakanlık; öğretmen atamalarını sözleşmeli mülakatlı olarak yapacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI FACEBOOK GRUBUMUZ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYIP, GELİŞMELERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZBakanlığın  Şubat ayında da öğretmen atamaları yapması gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'nın da izni alınarak  Şubat ayında toplam 30 bin öğretmen atamaları daha yapacak.  Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarının, MEB'den ihraç edilenler yerine olacağı tahmin ediliyor. Bilindiği üzere FETÖ terör örgütü ile bağlantısı tespit edilip ihraç edilen 28 bin kişi + PKK terör örgütü ile ilişikisi tespit edilip ihraç edilenlerle birlikte 30 bin civarında kişi ihraç edildi.

 2017 Şubat ayında  toplamda en az 30 bin sözleşmeli öğretmen atamaları yapılacak. Bu haberimizde sizlere 30 bin öğretmen atamalarında branş branş tahmini kontenjan sayılarını paylaşıyoruz.
Tablo ile ilgili görüş ve önerilerinizi haberimizin yorum bölümüne yapabilirsiniz.... Görevden alınan öğretmenlerin en çok sınıf öğretmenliği alanında olması kontenjan dağılımında en çok atamaların sınıf öğretmenliğine verileceğini gösterir. 

SON YAPILAN ÖĞRETMEN ATAMALARI SONRASI 96.068 NET ÖĞRETMEN İHTİYACINDA EN ÇOK AÇIĞI BULUNAN BRANŞLARIN SIRALAMASI

1) İngilizce

2) Özel Eğitim

3) Din Kültürü Ahlak Bilgisi

4) Sınıf Öğretmenliği

5) Okul Öncesi

6) PDR-Rehber Öğretmen

7) İlk Öğretim Matematik

8)  Bilişim Teknolojileri 

9) Beden Eğitimi

10) Türkçe

11) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji

12) Arapça 

13) Matematik 

14) Türk Dili ve Edebiyatı

15) Müzik

 


Ayrıca "okul öncesi eğitimin zorunlu" olması ve gelecek yıl müfredata eklenmesi düşünülen yeni derslerin bulunması bazı branşlarda öğretmen açıklarını ve atamalarını hissedilir seviyede artıracaktır. Atama tahminlerimiz de buna göre eğitim uzmanlarının da görüşü alınarak yapılmıştır.MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (29)
walnutt 4 yıl önce
tahmin tamamen beklenti üzerine
ii 4 yıl önce
bu tip haberlerinize hayramın. liste güzel beğendim.
Görsel 4 yıl önce
En az 600 istiyoruz her yerde idarecilerin girdiği bir ders olmasın giderek körelen nesil oluştu değer verin artık şu branşa müzik te bile bizden fazla alım var
resımcı 4 yıl önce
helal meslektaş doğru soyluyon
edebiyat 4 yıl önce
46 bin bekleyen ile gines rekorlar kitabina girecek olan edebiyata ikibin kontenjan haktır.
Giyimci 4 yıl önce
Meslek liseleri memleket meselesi olmalı giyim üretim teknolojisi öğretmenlerine en az 300 kontejyan verilmeli...
edebiyat 4 yıl önce
Yorumlardan anlasilan su ki edebiyatcilarin atanmasi sart. Edebiyat bir milletin gecmisidir,namusudur, dilidir. Bu yorumdaki insanlar bunlardan yoksun kalmis. Edebiyatin ne oldugunu bilmeyen okumus cahiller... Tayyip baba şiirler okuyarak edebiyatin mahiyetini koydu ve inaniyoruz ki hakkimiz olan iki bin verilecek
tarihci 4 yıl önce
Dershane ogretmenlerine kadro istiyoruz 4 yil prim sarti ile
türkçci 4 yıl önce
türkçeye en az 3000 istiyoruz okuduğunu anlayan bir nesil için en az 3000 atama
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@