Öğretmenler Dikkat! Diploma Bilgilerinizi MEBBİS'ten Kontrol Edin

Öğretmenler Dikkat! Diploma Bilgilerinizi MEBBİS'ten Kontrol Edin

Haber 19.01.2016, 20:30
Öğretmenler Dikkat! Diploma Bilgilerinizi MEBBİS'ten Kontrol Edin
Milli Eğitim Bakanlığı, MEBBİS üzerinden öğretmenlere diploma bilgilerini kontrol etmeleri ve onaylamaları için ekran açtı. İlgili ekranda öğrenim bilgileri bölümüne girerek diplomanıza ait bilgilerinizi görebiliyorsunuz. Diploma bilgileriniz doğruysa ilgili kutucuğu tıklayıp kaydet butonuna basıyorsunuz.

MEB, sahte diploma olayının patlak vermesinin ardından bu konudaki denetimlerini artırdı. MEB Rehberlik ve Denetim Başkanlığı, diploma teyitleri ile ilgili iş ve işlemleri, sahte diplomanın sözde verildiği belirtilen üniversiteler ile yazışma yaparak yürütüyor. Ayrıca bundan sonraki öğretmen atama dönemlerinde bu ve benzeri sorunların ortaya çıkmaması için gerekli tedbirler de alınacak. Bakan Avcı'nın talimatıyla diploma sahteciliğine ilişkin çalışmalarını derinleştiren Bakanlık, okul ve kurumlarda görev yapan bütün personelin mezuniyet bilgilerini teyit etmeye başladı.     

MEBBİS'e giriş yaptıktan sonra kişisel bilgiler bölümünden öğrenim bilgileri bölümüne tıklayarak diploma bilgileriniz kontrol edip onaylayabilirsiniz.

MEBBİS'e giriş için TIKLAYINIZ

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL
Yorumlar (4)
SAHTE DİPLOMALI KİŞİ YİYECEK ÖĞRT. TUNCELİYEATANDI 4 yıl önce
tunceli ye eylül de atanan mazgirt akşam sanat okulu halk eğitim merkezine atanan fati̇h mehmet kiziltaş adli yi̇yecek i̇çecek öğretmeni̇ni̇n di̇plomasi sahtedi̇r. bakanliğa defalarca geçi̇ci̇ mezuni̇yet belgesi̇nde oldugu gi̇bi̇ gastronomi̇ mezunu olmadigini di̇plomasinin yi̇yecek i̇çecek i̇şletmeci̇li̇ği̇nden basildigini i̇hbar etti̇k malesef ci̇ddi̇ye dahi̇ almadilar. buradan cumhuri̇yet savciliklarimiza sesleni̇yoruz i̇lgi̇li̇ ki̇şi̇ni̇n di̇plomasi gastronomi̇ ve mutfak sanatlari deği̇ldi̇r. kendi̇si̇ni̇n yi̇yecek öğretmenli̇ği̇ne 1. önceli̇kli̇ atanma hakki kesi̇nli̇kle yoktur
ihbar ediyorum 4 yıl önce
Ozel egitim zihin engelliler bransinda il ve ilce personel islerinden isini halleden gerekli hizmetici egitimini almayan benim bildigim bircok sinif ogretmeni vardir Sivas Erzurum Bolu mem lerinde islerini belgelerini var gosterip atanalari usulsuz olarak yapilmistir.Sivas erzurum bolu ozel egitim zihin engelliler isitme engelliler de usulsuz olarak kosullari tasimayan sinif ogretmenleri bu branslara gecerek atamalarini yaptirmislardir.
kartak 4 yıl önce
yahu zaten özel okullarda sahtekarlar kpss denilen aracla hep atandilar devlet üniversitesini okuyanlar hepsi bostur
mustafa 4 yıl önce
sahte diplomalı şahsı buraya değil meb'e şikayet etmelisin arkadaşım . bi̇mer diye bir sistem var . kesinlikle soruştururlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@