Okul Öncesi Öğretmenliği Alan Sınavı Konu ve Soru Dağılımları Belli Oldu

2016 Okul Öncesi Öğretmenliği Alan Sınavı (ÖABT) Konu ve Soru Dağılımları Belli Oldu.

Haber 15.01.2016, 22:45
Okul Öncesi Öğretmenliği Alan Sınavı Konu ve Soru Dağılımları Belli Oldu
2016 Okul Öncesi Öğretmenliği Alan Sınavı (ÖABT) Konu ve Soru Dağılımları Belli Oldu. Okul öncesi öğretmenliği alan sınavında hangi konulardan hangi oranda kaç tane soru çıkacak? Okul öncesi ÖABT konu ve soru dağılımları nasıl olacak? Detaylar haberimizde...

6 Ocak tarihinde ÖSYM'den yapılan duyuruyla okul öncesi öğretmenliğine alan sınavı getirildiği duyurulmuştu. ÖSYM'nin açıklaması şu şekildeydi:

''Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar;Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği olarak belirlenmiştir.''

Bu açıklamayla beraber 2016 KPSS'den itibaren okul öncesi öğretmenliğine de alan sınavı (ÖABT) getirilmiş oldu. Mebpersonel.com olarak okul öncesi öğretmenliği alan sınavı konu ve soru dağılımlarını öğrendik. Tablo şeklinde sizlere sunuyoruz.
Okul Öncesi Öğretmenliği Alan Sınavı Konu ve Soru Dağılımları2016 KPSS ve ÖABT'ye girecek okul öncesi öğretmenliği adaylarına sınavlarında başarılar dileriz.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Okul Öncesi Alan Sınavı Facebook Grubu İçin Resme Tıklayınız

Yorumlar (2)
hatice 4 yıl önce
Hayırlı ugurlu olsun.
. 4 yıl önce
Ders sayısı çok fazla

Gelişmelerden Haberdar Olun

@