banner476

Parayı Peşin Alan Mercedes Koluman Arabayı Teslim Etmiyor! Dikkat Başınıza Gelmesin!!

İstanbul'da bir Mercedes bayisi sattığı aracın parasını aldığı halde aracı teslim etmedi. Bayinin hukuksuz davranışları isyan ettirdi.

Haber 30.10.2017, 08:36 30.10.2017, 09:28
Parayı Peşin Alan Mercedes Koluman Arabayı Teslim Etmiyor! Dikkat Başınıza Gelmesin!!

İstanbul'da bir mercedes bayisi satışını yaptığı ve parasını peşin aldığı aracın teslimatını aylardır yapmıyor. İşte isyan ettiren o olay:

İstanbul Anadolu Adliyesinde hakim olarak görev yapmaktayım. Mercedes Benz Türk A.Ş bayisi olan Koluman Motorlu Araçlar San.ve Tic.A.Ş Göztepe Şubesi ile imzalamış olduğum 11.06.2017 tarihli sözleşme ile 0758106765 sipariş nolu Mercedes E180 AMG 2017 model aracı ÖTV hariç 213.000,00 TL’na satın aldım. Aracım Haziran 2017 tarihinde teslim edileceği sözleşmede açıkça belirtildiği ve sözleşmede kararlaştırılan satış bedelinin tamamını da ödediğim halde aracım beş aydır tarafıma teslim edilmemektedir.

Aracımın teslim edilmemesi nedeniyle 2 ve 27 Ekim 2017 tarihlerinde iki kezdir noterden ihtar çektiğim halde ısrarla aracım teslim edilmemektedir. Ayrıca, email, telefon ve whatsapp üzerinden de defalarca ihtarda bulundum. Koluman satış yetkilileri F. E. ve S. Y. ile yapmış olduğum şifai görüşmelerde bu şekilde 300 aracın geciktiğini, aracın teslim edilmesi gereken tarihten çok sonra Ağustos 2017 ayında %3, Eylül 2017 tarihinde ise %5 oranında zam yapıldığı, bu farkı ödemem gerektiği, bu farkı ödemeden tarafıma aracı telsim etmeyeceklerini söylemişlerdir. Bende bu bedeli istemekte haksız olduklarını, ancak sırf aracımın bir an evvel tarafıma teslimi için bu bedelin yazılı olarak tarafımdan istenmesi halinde dava açma hakkım saklı kalmak koşuluyla bu farkı ödeyeceğimi kendilerine illetim.

Ancak, aradaki farkı ödemeği kabul ettiğim halde, sırf dava açacağımı söylediğim için kasıtlı olarak aracım tarafıma teslim edilmemekte ve satış müdürü S. Y. dava açmam halinde aracı başka birine satmakla beni tehdit etmektedir. Ayrıca, aracı teslim edebilmeleri için 11/06/2017 tarihinde imzalamış olduğumuz sözleşmenin de iptal edilerek yeni tarihli sözleşme yapacaklarını ve bu sözleşmeye hiçbir itirazı kayıt koymadan imzalamam gerektiğini söylemektedirler. Yine, dava açmam halinde bu davanın en az 3-4 yıl süreceğini ve aracımı alamayacağımı tarafıma söyleyerek beni yıldırmaya ve yeni sözleşmeye imza atmaya mecbur bırakmaya çalışmaktadırlar.

Maalesef ülkemizde davaların uzun sürmesini Mercedes gibi güçlü firmalar şantaj malzemesi olarak kullanmakta ve tüketicileri bu şekilde yıldırmaktadırlar. Bir hakim olarak karşılaşmış olduğum bu hukuksuzluk karşısında şaşırmış bulunmaktayım. Bir hakime bu hukuksuzluğu yapmaya cüret eden bir firma, haklarını bilemeyen bir vatandaşa neler yapmaz ki! Bu nedenle, bu şekilde başta 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerini ile diğer yasal mevzuatı ve hukuku tanımaz tavır takınan bu firmanın başta bayilik yetkilerinin iptali olmak üzere ciddi idari yaptırımlara cezalandırılması gerekmektedir. Kamuoyu oluşturmak adına bu hususun haber yapılmasında fayda görmekteyim. Konu ile ilgili sözleşme, ödeme makbuzu, noter ihtarnameleri ve email yazışmaları gönderilmiştir.

Yorumlar (1)
Memo 3 yıl önce
Bana da ayıplı araç satttılar elazig reno üç yıl süren davadan sonra haklı olmama rağmen hakim sırıtarak alehime karar verdi.o hakim fetödan ihraç edildi. Allah tır işte

Gelişmelerden Haberdar Olun

@