Prof. Dr. Mehmet Ceyhan:'Mesai saatleri değişsin'

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, normalleşme ile birlikte İstanbul'da toplu taşımada oluşan yoğunluğa dikkat çekti. Bunun ciddi bir problem olduğunu vurgulayan Ceyhan, yoğunluğun azaltılması için kademeli mesainin uygulanabileceğini söyledi.

Haber 04.06.2020, 10:45
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan:'Mesai saatleri değişsin'

Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'ye konuk oldu. Koronavirüste Türkiye'nin normalleşme sürecine girerken attığı adımları değerlendiren Ceyhan, vatandaşları uyararak salgının henüz geçmediğini ve kurallara uyulması gerektiğini belirtti.

"KADEMELİ MESAİ"

1 Haziran'dan itibaren seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma yasaklarının sona ermesiyle oluşan kalabalıklara değinen Ceyhan, toplu taşımada endişelendiren bir tablo olduğunu söyledi. Özellikle İstanbul'daki kalabalıkları işaret eden Ceyhan, "Bütün iş yerlerini açıp toplu taşıma araçlarına belli sayıda yolcu alacaksınız derseniz bu yürümez." dedi. Kademeli mesai önerisinde bulunan Ceyhan, "Hatırlarsınız değişik yıllarda yapılmıştır. Bir grup 08:00'de bir grup 08:30'da bir grup 09:00 ve 10:00'da ayrı ayrı mesailer başlayabilir. Aynı anda yolda olan insan sayısı azalır. Onların bitme saatleri de ayarlanabilir" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@