banner476

PYBS Bursluluk Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

2017 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı(PYBS) tüm yurt genelinde 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar düzeyinde gerçekleştirildi. Sınav 10 Haziran günü tek oturum şeklinde yapıldı. Sınavın ardından gözler PYBS Bursluluk sınavı sorularının açıklanmasına çevrildi. PYB Bursluluk sınav soruları ne zaman açıklanacak? İşte sorunun cevabı.

Haber 12.06.2017, 09:51
PYBS Bursluluk Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar düzeyinde parasız yatılılık ve bursluluk sınavı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavda adaylara Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 100 adet soru soruldu. Adaylara sınav için 120 dakika süre tanındı.

10 Haziran 2017 günü saat 14.00 da yapılan sınavdan sonra adaylar şimdi soruların ve cevaplarının açıklanmasını merakla bekliyor. 2017 PYBS Bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? sorusunun mebpersonel.com sitesinde...

Sorular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından soruların kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Tam tarih verebilmek için Milli Eğitim Bakanlığının geçmiş uygulamalarına bakmak gerekiyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl yapılan parasız yatılılık ve bursluluk sınavı soruları yaklaşık 4 gün sonra açıklanmış. Sınavdan 4 gün sonra sınav sorularının ve cevaplarının açıklanması bu yıl da muhtemel görünüyor.

Aynı uygulamanın bu yıl da yapılacağını varsayarsak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en geç 14 Haziran 2017 Çarşamba günü soruların ve cevapların açıklanması bekleniyor.

Fakat Bakanlık bu yıl daha erken bir tarihte de soruları açıklayabilir. Bu yüzden sınava giren adayların mebpersonel.com sitesini takipte kalmaları gerekmektedir.

2017 PYBS Bursluluk sınavı soruları ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandığı an sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

Bu nedenle, 

FACEBOOK ve TWİTTER sayfalarımızı takip etmek size fayda sağlayacaktır.

Yorumlar (1)
Emine 3 yıl önce
Sosyal bilgiler sori ve cevaplarini yayinlar misiniz 5 sınıf. .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@