banner476

Saadet Öğretmen Neden İntihar Etti?

Saadet öğretmen neden intihar etti? Öğretmene mobbing mi uygulandı?

Haber 12.11.2019, 16:37
Saadet Öğretmen Neden İntihar Etti?

 Geçtiğimiz gün Gaziantep'te Türkçe öğretmeni Saadet öğretmenin, 6 katlı apartmanın terasından atlayarak yaşamına son verdiği haberini üzüntüyle öğrendik. İlgili haber için tıklayınız. Peki saadet öğretmen neden intihar etti? Öğretmen sözleşmeli miydi, mobbing uygulandı mı?

 Saadet öğretmen sözleşmeli personeldi ve iddiaya göre okul idaresi tarafından mobbinge maruz kalıyordu. Saadet öğretmen hayatını kaybetmeden önce sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaşmıştı:

'Sevdiğim seni çok seviyorum. Kendine hani hep söylerdim sen benim doktorumsun hep öylesin işte dikkat et kendine. Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah'a emanetsiniz canım öğrencilerim hep iyi hatırlayın beni pasta kesmiştik en son size kırmızıIı kalpli pastalar bırakıyorum. Diğer öğrencilerime de sözümdü unutmadım bir gün görüşmek dileğiyle. Allah'a emanet olun sizi her zaman seven öğretmeniniz Saadet. Her gün pamuk ipliğine bağlısınız sözünden bıktım usandım'

 İddiaya göre okul idaresi tarafından yapılan mobbinge dayanamayıp intihar eden Saadet öğretmeni ölüme sürükleyenler hesabını vermeli, olayla ilgili idari soruşturma başlatılmalı, öğretmeni ölüme götüren ''pamuk ipliği'' hakkında ilgililer ifade vermelidir.

 Eğer Saadet öğretmen iddia edildiği üzre mobing yüzünden hayatına son verdiyse sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@