banner476

Sahte öğretmen skandalı: Öğretmenin ODTÜ diploması sahte çıktı

Eskişehir’de özel bir kolejde çalışan öğretmenin ODTÜ diploması sahte çıktı. Sahte öğretmenin görevine son verilirken, öğretmen Özlem E., diplomasının sahte olmadığını iddia etti.

Haber 28.06.2017, 11:35
Sahte öğretmen skandalı: Öğretmenin ODTÜ diploması sahte çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından 999 sonrası öğretmenliğe başlayan kişilerin diploma geçerlilikleri üzerinde yapılan incelemelerde 60’a yakın kişinin yıllardır geçersiz ve sahte diplomalarla öğretmenlik yaptığı tespit edilmişti. VATAN o öğretmenlerden birine ulaştı. 2009 yılından beri Eskişehir’de yaşayan ve ilin en prestijli kolejlerinin birinde öğretmenliği yapan Özlem E. ilk olarak öğretmenliğe de bu okulda başladı. Önceki yıl Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin başlattıkları incelemelerde, ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunu olarak görünen Özlem E.’nin de diplomasının sahte olduğu tespit edildi. ODTÜ, öğrencinin 2009 yılında kayıt yaptırdığını ancak daha sonra okula gelmediğini belirtti. Üniversite, kayıtlarında bu isme düzenlenen bir diplomanın olmadığı vurguladı. Bakanlığın durumu Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Okullar Genel Müdürlüğü’ne bildirmesiyle Özlem E.’nin görevine son verildi. 


Diplomam gerçek

Olayın ortaya çıkmasının ardından konuyla ilgili ulaştığımız Özlem E. diplomasının sahte olmadığını, düşürülmüş olduğunu ileri sürdü. Özlem E, ODTÜ öğrencisi olduğunu ve okuldan mezun olduğunu da söyleyerek, “Eskişehir’deki kolejde müdür yardımcılığı bile yaptım. Kaç kez müfettişler denetledi. Sunny dönüşüm programına katılmıştım. Bir yıl Amerika’da okuyup tekrar ODTÜ’ye döndüm.Amerika’daki okuldan kaynaklanan sorun olduğunu düşünüyorum. Diplomam gerçek. Şimdi Amerika’daki belgeleri topluyorum” diyerek kendini savundu. (Vatan)

Yorumlar (1)
nigar erol 3 yıl önce
özel sektördeki öğretmenler neden diploma taramasından geçmiyor???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@