Sondakika Af Cezası Neyi Kapsıyor? 24 Mart 2020

banner483

Sondakika Af Cezası Neyi Kapsıyor? 24 Mart 2020

Haber 24.03.2020, 09:55
Sondakika  Af Cezası Neyi Kapsıyor? 24 Mart 2020

Olası çıkacak af cezası hangi cezaları kapsayacak? Covid-19 salgını ile af mı geliyor?Yeni tip koronavirüs sebebiyle Dünya’da ve Türkiye’de virüsün yayılımını engellemek için bir dizi tedbirler alınıyor. Bilindiği gibi virüs, toplu olarak yaşanılan yerlerde daha büyük tehlike arz ediyor. Cezaevleri de koronavirüs için oldukça büyük bir risk oluşturuyor.

 Geçtiğimiz günlerde yetkililerce cezaevlerinde koronavirüs tanısı olmadığı, kimsenin pozitif çıkmadığı açıklanmıştı. Fakat bu durum, ilerleyen günlerde hastalığın olmayacağı anlamına gelmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın af için yetkililerle görüştüğü ve Ak Parti’nin af konusunda diğer siyasi partilerin görüşünü almak için hazırlık yaptığı iddia ediliyor.

 İddiaya göre terör örgütü, cinsel suç, uyuşturucu suçu ve mükerrer olarak bazı suçları tekrar eden hükümlüler  haricinde verilen cezanın 2/3’ünü yatma 1/2’ye düşürülecek. Yani %67’lik hapis cezası oranı %50’ye inmiş olacak.

 Öte yandan iddialar doğru ise yaklaşık 100-110 bin kişinin tahliye olacağı düşünülüyor. Cezaevlerini rahatlatmak ve koronavirüs etkisini, yayılımını azaltmak için yapılması öngörülen veya iddia edilen bu infaz düzenlemesi netlik kazanınca sayfamızda bulabileceksiniz.

 2020 yılı Adalet Bakanlığı ceza affı, infaz düzenlemesi, infaz düzenlemesinde hangi suçluların dahil veya hariç olacağı ile ilgili tüm bilgiler bu sayfada olacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@