banner476

TRT, yapılan hatadan dolayı 14 kişiyi görevden uzaklaştırdı

TRT Haber'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı' olarak yazılmasının faturası kesildi

Haber 22.05.2020, 09:41
TRT, yapılan hatadan dolayı 14 kişiyi görevden uzaklaştırdı

TRT Haber’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın ’19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı’ olarak yazılması nedeniyle 14 personel görevden uzaklaştırıldı

Medyaradar’da yer alan habere göre, yaşanan olayın ardından soruşturma başlatan yönetim, toplam 14 kişiyi görevden uzaklaştırdı.

Görevden uzaklaştırılanlar arasında grafik, editör ve reji ekibinden isimler yer alıyor.

NE OLMUŞTU?

TRT Haber’deki ilk ‘19 Mayıs’ hatası, 18 Mayıs’ı 19 Mayıs’a bağlayan gece 23.00’de ekrana gelen Fuat Kozluklu’nun sunduğu Gece Bakışı Programı ile başlamış, ardından 02.00’dan itibaren ekranlara gelen Sezen Yüce'nin sunduğu gece bültenleri ile devam etmişti.

Hata sabah 06.00’da başlayan Oya Eren’in Dün Bugün programında da bir süre ekranda kaldıktan sonra düzeltilmişti.

Yapılan hata çok sayıda tepki çekmiş, TRT de söz konusu olaya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapmıştı.

TRT Kurumsal hesabından yapılan açıklamada, "TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır. Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz" ifadeleri kullanılmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@