banner476

YÖK Eski Başkanı: FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı

Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, FETÖ'nün sınav sorularını çaldığını söyleyerek, "ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar” dedi.

Haber 24.06.2020, 13:44
YÖK Eski Başkanı: FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan katıldığı bir televizyon programında, FETÖnün ÖSYMnin tüm sınav sorularını çaldığını iddia ederek şu açıklamalarda bulundu. 

”Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.

Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar.”

KAYNAK: NTV

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@