18 Mart'ta Atanan Öğretmenler Seminere Katılacak Mı?

18 Martta Atanan Öğretmenler Seminere Katılacak Mı?

Haberler 06.06.2020, 16:47 06.06.2020, 20:17
18 Mart'ta Atanan  Öğretmenler Seminere Katılacak Mı?

18 Martta Atanan  Öğretmenler Seminere Katılacak Mı?. Resmi açıklama az önce geldi. Bilindiği üzere bakanlık dün resmi yazıyla seminer tarihlerini ve seminer konularını belirledi. Bununla ilgili detaylı kılavuz MEB resmi sitesinden açıklanmıştı. Dün seminer tarihleri ve seminer programı ile alakalı haberimizi manşet olarak sitemizden yayınlamıştık.

Seminerler 22-30 Haziran arasında yüz yüze olarak yapılacak. Bu yıl seminerlere öğretmenlerin daha çok katılım sağlamaları için e-twinning de eklendi. Öğretmenlerin e-twinning öğrenmesi ve e-twinning platformuna katılması bakanlık tarafından tavisye ediliyor. 

Seminerlerin yayınlanmasının ardından sosyal medyanın gündemini meşgul eden bazı konular da yok değil. Bunlar bir tanesi de 18 Martta ataması yapılan öğretmenler 22-30 Haziran'da seminerlere katılacak mı? Daha önce 22 Haziran'da göreve başlatılmaları için karar çıkan öğretmenler için 22-30 Haziran'da yapılacak seminerlere katılım süreci nasıl olacağı merak ediliyordu. Dün bu konu ile ilgili "katılacakları" yönünde bir haber yayımlamıştık. Bugün sosyal medyada yayılan bir haber bunu doğrular nitelikte. 

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu 18 Martta ataması yapılan bir sözleşmeli öğretmene cevap vererek öğretmenlerin seminer faaliyetlerine katılacağını belirtti. İşte o cevap:

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@