19 Haziran'dan sonra öğretmenler için seminer olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığın'dan toplanan kabine toplantısında okulların eylül ayına kadar kapalı kalmasına,uzaktan eğitimin ise 19 Haziran tarihine kadar yapılmasına karar verildi. Peki 19 Haziran sonrasında öğretmenler için seminer olacak mı?

Haberler 19.05.2020, 08:59
19 Haziran'dan sonra öğretmenler için seminer olacak mı?

Bugüne kadar ülkemizde alınan koronavirüs tedbirleri ve normalleşme sürecinin gidişatı belirlemek için dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan kabine toplantısından okulların durumu ile ilgili kritik bir karar çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında 2019-2020 eğitim öğretim döneminin kapatıldığını okulların eylül ayına kadar açılmayacağını eğitim camiasına duyurdu.

Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise sosyal medya üzeriden yapmış olduğu açıklamada uzaktan eğitimin, eba platformu ve eba tv kanalları üzeriden 19 haziran 2020 tarihine kadar süreceği bu tarihe kadar eba üzeriden canlı ders vb gibi etkinliklerin yapılacağını açıkladı.

Bu süreçte merak edilen bir husus ise 19 Haziran tarihinden sonra öğretmenler için seminerler olacak mı ? Öğretmenler mesleki gelişim çalışmalarına 19 Hazirandan sonra devam edecek mi? soruları oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak kabine toplantısında alınan kararda 2020 -2021 eğitim öğretim yılı kapatılmıştır denildiği için öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmalarına 2020-2021 eğitim öğretim yılı eylül döneminde devam etmeleri muhtemeldir.

Bu konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapıldığında siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

mebpersonel.com/özel

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Baha 3 ay önce
Mantığımız alıyor mu?cevap belli....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@