banner476

19 Mayıs’ta Online Zeybek

19 Mayıs’ta Online Zeybek

Haberler 21.05.2020, 20:15
19 Mayıs’ta Online Zeybek

TED Ankara Koleji'nde görev yapan beden eğitimi ve spor öğretmenleri, sosyal mesafe şartlarına uygun bir şekilde yüzlerindeki medikal maskelerle beraber Atatürk'ün en sevdiği danslardan "Zeybek"i oynayarak, okul stadyumundan tüm öğrencilere mesaj yolladı.

Ocak ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve süreç içerisinde Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyayı etkisi alan, ülkemizde de Mart ayından bu yana yoğun şekilde etkisi hissedilen koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sokaklarda, hep beraber coşku ile kutlanamasa da sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ya da online sistemler üzerinden düzenlenen bazı kutlamalar geçmiş yıllardaki coşku seviyelerini aratmadı.

TED Koleji Öğretmenlerinden Anlamlı Kutlama

Bu kapsamda, bir diğer anlamlı ve coşkulu kutlama da Ankara TED Koleji’nden geldi. TED Ankara Kolejinden yapılan açıklamalara göre, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş meşalesini yaktığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un 101. yıl dönümü sebebiyle, okulun 6 bin civarındaki öğrencisi ve tüm öğretmenleri, okul portalındaki canlı bağlantı ile bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma programında çeşitli okul yöneticileri ve öğrenciler konuşmalar gerçekleştirdi, ayrıca Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençlerin Ata'ya Cevabı hep bir ağızdan okundu. Her sene okula ait stadyumda görkemli ve coşkulu törenlerle kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için okul öğretmenleri yine güzel bir sürpriz hazırladı.

TED Ankara Koleji'nde görev yapan beden eğitimi ve spor öğretmenleri, koronavirüs kapsamında zorunlu olan sosyal mesafe kurallarına uygun bir biçimde yüzlerinde medikal maskelerle kapatarak Atatürk'ün en sevdiği danslardan biri olan Zeybek oynayarak tüm okul öğrencilerini stadyumdan selamladıkları renkli ve coşkulu görüntüler ekrana yansıtıldı. Öğretmenler tarafından düzenlenen bu etkinlik, sokağa çıkma kısıtlamasının geçerli olmadığı günlerde kayda alındı.

"Atatürk ve Gençlik" Temalı Online Forum

TED Ankara Koleji’nde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı online tören programı, Gençlik Marşı ve Kolej Marşı'nın hep bir ağızdan söylenmesi ile sona erdi.19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında yine TED Ankara Koleji önderliğinde, ülke çapındaki tüm TED Okullarından lise düzeyindeki çeşitli öğrencilerin katılım gösterdiği "Atatürk ve Gençlik" başlıklı online forum düzenlendi. Forumda öğrenciler, anlamlı gün ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@