banner476

2016'da atanan öğretmenler il dışı tercih yapabilecekler mi ?

2016'da atanan öğretmenler il dışı tercih yapabilecekler mi ? MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Haberler 15.05.2020, 09:58 15.05.2020, 10:13
2016'da atanan öğretmenler il dışı tercih yapabilecekler mi ?

MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU gerçekleştirmiş olduğu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Aydoğdu,canlı yayın yaptığı pogramda 2016 yılında atanmış öğretmenler bu sene il dışı atamalarında tercih yapabilecekler mi sorusuna'da açıklamalar getirdi.

Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Yönetmlikte yer değişikliği atamalarında tarih olarak Eylül ayını baz alındığını ancak bazı esnetmelerin yapılabileceğini bu konuda çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Ancak diğer yandan da ileride bu durumun problem oluşturmaması için çalışmaları devam ettiğini, ilerleyen zamanlarda bu konuda hakkında olumlu yada olumsuz açıklamalar yapılacağını belirtti.

Yorumlar (2)
Kemal Erdem 3 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanımız(3+1)=4 etiğini biliyor matematikte yalan söylemiyor .. M.E.B Sanırım Matematiği ve Cumhurbaşkanımızın sözünü önemsemiyor .. 4 karakış geçirdik zorluklar çektik ailemizle . Sizin altınız kuru keyfiniz yerinde . Cumhurbaşkanı söz vermiş yazık yeminle böyle bir adamın sözünü yerden bırakanlar .
VEFA (1) 3 ay önce
4/8 yilini tamamlayan okul mudurleri okul tercihinde acik kaldiklarindan dolayi ogretmenlige donuse zorlaniyor.Tekrar mudur olmak icinde sinav sarti araniyor.Zaten sinavla bu asamaya gelmis ve sahada basari belgeleri alan bu kisilere haksizlik degil mi?2023 yilina kadar sinavsiz okul tercih hakki taninmali.Bu insanlar bu kadar kolay kaybedilmemeli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@