banner476

22 Haziran'da göreve başlayacak 20 bin sözleşmeli öğretmen istedikleri illerde seminer çalışmalarına katılamayacak

18 mart tarihinde atanan ve göreve 22 Haziran tarihinde başlayacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen seminer çalışmalarına atandıkları okullar dışında yapamayacaklar..

Haberler 17.06.2020, 10:59
22 Haziran'da göreve başlayacak 20 bin sözleşmeli öğretmen istedikleri illerde seminer çalışmalarına katılamayacak

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına 18 Mart tarihinde atanan 20 bin sözleşmeli öğretmen yaşanan korona virüs salgın hastalığı sebebiyle görevlerine başlayamamıştı. Konuyla ilgili sosyal medyada gündeme sık sık gelen 20 bin sözleşmeli öğretmen için müjdeli haber geçtimiz günlerde de geldi. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre atanan 20 bin sözleşmeli öğretmenin kararnameleri 22 haziran tarihinden itirabaren atandıkları illere gönderilecek. 18 Mart tarihinde atanan 20 bin sözleşmeli öğretmen bu tarihten itibaren göreve başlayabilecekler.

Aynı gün ise görev yapan sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin sene sonu gerçekleştirmiş oldukları seminer çalışmaları başlıyor. 

Diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı ise yaşanan pandemi süreci sebebiyle görev yaptıkları iller dışına çıkmak zorunda kalan öğretmenler için seminer çalışmalarını istedikleri il ve ilçelerde alamabilmelerine imkan tanıdı ve bu konuyla ilgili olarak görev yapılan okul müdürlüğünü dilekçe ile bilgilendirip MEBBİS sistemi üzeriden seminer çalışamlarını yapmak istedikleri il veya ilçeyi tecih etmeleri istendi.

18 Mart tarihinde atanan ancak 22 Haziran tarihinde göreve başlayacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen ise bu takvim göz önünde bulundurulduğunda istedikleri il veya ilçede seminer çalışmalarını yapamayacaklar.Bu öğretmenler ancak seminer çalışmalarına atandıkları okullarda katılabileceklerdir

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@