500 Bin Öğretmen İçin Müjdeli Haber!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 500 bin öğretmeni ilgilendiren müjdeli haberi açıkladı.

Haberler 19.05.2020, 10:44
500 Bin Öğretmen İçin Müjdeli Haber!

Eylül ayına kadar 500 bin öğretmene farklı alanlarda eğitim verileceğini söyleyen Ziya Selçuk, “Öğretmenlerimiz ne kadar yetkin ve bilgili olursa, çocuklarımız da dünya genelindeki rakipleriyle o kadar kolay yarışabilir." açıklamalarında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Öğretmenlerle Buluştu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"nın kapanış anlarında öz çekim yaptığı esnada bazı öğretmenlerin ellerinde tuttukları dövizlerde yazılı olan "Kolay Gelsin Sayın Bakanım" mesajı karşısında duygu dolu dakikalar yaşadı.

Bakanlık yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Bakan Ziya Selçuk, korona virüs salgını sebebiyle il ziyaretlerinin ertelenmesi üzerine online ortamdan gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" çerçevesinde, Düzce'deki bazı eğitimci ve velilerin evine konuk oldu. Rize'de başlayan ve Sakarya, Mersin, Hakkâri, Çorum, Bartın, Edirne, Muş ve Çanakkale şehirleri ile süren program, en son durak olarak Düzce'de gerçekleştirildi. Online ortamda onuncusu yapılan "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"nın kapanış anlarında öz çekim yapan Bakan Selçuk, kendisini oldukça duygulandıran bir sürprizle karşılaştı. Söz konusu anlarda tüm öğretmenler "Kolay Gelsin Sayın Bakanım" yazılı dövizleri kaldırdı.

"Çok Önemli Bir Armağan"

Öğretmenlerin söz konusu davranışları karşısında çok duygulandığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Benim nezdimde kolay gelsin sözünün kadar büyük bir armağan yok. Bütün emek ve gayretlerimiz çocuklar için, sizlerin bütün çabaları için çok teşekkür ediyorum. Hepimize kolay gelsin." ifadelerini kullandı. Diğer illerdeki örneklerinde de olduğu gibi Düzce'deki öğretmenler de uzaktan eğitim uygulamasına ilişkin çeşitli deneyim, istek ve önerilerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile paylaştı ve söz konusu eğitim sürecinde başarısı hayli artan bir çok öğrenci olduğunu ve bir mekan olarak okulun kendileri için ne ifade ettiğini gerçekten sorgulama ve değerlendirme olanağı bulduklarını belirtti.

Düzce’den söz konusu "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"na katılan öğretmenler, uzaktan eğitim döneminde bir taraftan öğrencileriyle canlı dersler bir taraftan da her gün akşam saatlerinde uzman isimlerle yapılan webinarlarla kendileri için çeşitli eğitim yöntemleri geliştirdiklerini, ayrıca tüm bu süreçten ve her gün daha ileriye taşınan uzaktan eğitim sisteminde velileri de sürekli bilgilendirdiklerini ve onları ihmal etmediklerini belirtti.

Karşılıklı dilek ve önerilerin dile getirilmesiyle "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamındaki Düzce görüşmesi sonlandırıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@