AK Parti Çamlıdere Belediye Başkanından Skandal Sözler: ''Eş Durumu İle Giden Öğretmen Daha Fabrika Ayarlarında, Bekar''

banner483

AK Parti Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Mamak’a Tayini Çıkan Öğretmene Yönelik Skandal Sözler Sarf Etti. Ercan, ''Eş Durumu İle Giden Öğretmeni Araştırıyoruz, Daha Fabrika Ayarlarında, Bekar'' Dedi.

Haberler 25.10.2020, 21:27 25.10.2020, 22:07

AK Parti Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u ve kardeşi Hamdi Selçuk'u torpi yapmakla suçlamıştı.

Hazım Caner Can, söz konusu iddiaları için "Olmaz arkadaş" diyerek sert çıkanken, torpil yaptırdığını iddia ettiği kadın öğretmenin izini sürdüğünü ve o torpilin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kardeşi Hamdi Selçuk'a uzandığını belirtmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı ise konuyu yalanlayarak şu açıklamayı yapmıştı:

"Öğretmen görevlendirme süreçleri, ilgili mevzuat çerçevesinde, söz konusu eğitim kurumunun ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak planlanmakta olup Çamlıdere ilçemizdeki öğretmenlerimizin görevlendirme başvuruları da bu koşullar doğrultusunda değerlendirilerek gerçekleştirilmiştir.

Öğretmenlerimizin 'sınav, eş durumu ve sağlık mazereti' gibi nedenlerle görev yeri değiştirme talepleri, yasal hükümlerce güvence altına alınmış haklarıdır. Öğretmenlerimize ve Sayın Bakanımıza yöneltilen mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmıştır."

Mebpersonel.com olarak AK Parti Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can'ın o açıklamalarının videosuna ulaştık.

İlgili videoda Hazım Caner Can, Mamak'a Tayini Çıkan Öğretmene Yönelik Skandal Sözler Sarf Ediyor. 

Hazım Caner Can, ''Eş Durumu İle Giden Öğretmeni Araştırıyoruz, Daha Fabrika Ayarlarında, Bekar'' ifadesini kullanıyor.

Bir belediye başkanının bir öğretmene yönelik böyle çirkin bir ifade kullanması kabul edilemez.

Mebpersonel.com olarak öğretmen atama ve yer değiştirmelerinden anlamayan, kadın öğretmen hakkında skandal sözler sarf eden Hazım Caner Can'ı kınıyoruz.

İşte AK Parti Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can'ın o skandal sözleri:

Kaynak: www.mebpersonel.com
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@