banner476

Artırımlı hizmet puanı uygulaması geri dönük işler mi ?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin değiştirilmesiyle birlikte zorunlu hizmetini tamamlayıp,zorunlu hizmet görevini yapmaya devam eden öğretmenlere yüzde 50 artırımlı puan uygulaması geldi Peki bu durum geriye dönük işler mi ?

Haberler 19.06.2020, 09:07
Artırımlı hizmet puanı uygulaması geri dönük işler mi ?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin değiştirilmesiyle birlikte zorunlu hizmetini tamamlayıp,zorunlu hizmet görevini yapmaya devam eden öğretmenlere yüzde 50 artırımlı puan uygulaması geldi. Yani hizmet puanı yıllık 18 puan olan okulda çalışan bir öğretmen bu okulda zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra tekrardan çalışmaya devam ederse yıllık 30 puan almaya devam edecek.

Bu uygulama dün gece resmi gazete'nin yayımlanmasında itibaren geçerli olacak.Yani geri dönük artırımlı hizmet puanı uygulaması mümkün değildir.

Diğer bir deyişle örneğin öğretmen zorunlu hizmetini 2011 yılında tamamlamış ve yine zorunlu hizmet bölgesi bir okulda çalışma devam etmiş ise yüzde 50 puan artırımını bugünden itibaren alacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Emrullah 4 ay önce
Ben Kasım ayında zorunlu hizmetimi tamamladığım okuldan başka bir zorunlu hizmet bölgesindeki okula atandım. Bu değişiklikle beraber %50 artırımlı puan alabilecek miyim. Yazıda bu tarihten itibaren bu şartları taşıyanlar diyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@