AVM ve Kuaförlere Gitmeyin

Alışveriş Merkezleri ve kuaförlere asla gitmeyin.

Haberler 12.05.2020, 01:02
AVM ve Kuaförlere Gitmeyin

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan yeni tip Covid-19 virüsü sonrasında ülkemizde alınan tedbirler esnetilmeye başlandı.

 Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamaya binaen 11 Mayıs 2020 tarihinde kuaför, berber ve güzellik salonları açıldı. Belirli standartları taşıyan Alışveriş Merkezleri(AVM) de peyder pey açılıyor.

 Salgının ilk zamanları gibi vaka sayısında ve ölü sayısında artış olmasa da Türkiye’de yaklaşık 3 bin 500 kişi hayatını kaybetmişken ve 110 binin üzerinde enfekte olmuş hasta varken AVM, kuaför, berber ve güzellik merkezlerinin açılmasına karar verilmesi herkesi şaşırttı.

 Özellikle bu tarz yerlerin açılmasında bilim kurulu üyelerinin nasıl böyle bir tavsiye kararı verdiği de tartışma konusu oldu.

 Uzmanlar ise uyardı, AVM’ler, berberler ve kuaförlere kesinlikle gidilmemesi gerektiği, bu tarz yerlere gidenlerle ise aynı evde kalınmaması gerektiği belirtildi.

 Bazı uzmanlara göre ise bu karar, ikinci dalganın çok sert ve hızlı bir şekilde geleceğine işaret ediyor. Yaklaşık 8-10 gün sonra vakalarda görülecek olası artışa AVM, kuaför, berber ve güzellik salonları neden olacak görüşü ise kuvvetli.

Yorumlar (1)
DOĞRULAR 3 ay önce
Bazı berberlree maske bile kullanılmadığına bizzat şahit oldum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@