banner476

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İşte tüm sorunların cevapları…

Haberler 11.05.2020, 18:54 11.05.2020, 19:10
Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Mayıs ayı ile birlikte korona virüs salgınında 3. Ayına giren Türkiye salgın önlemlerini her geçen gün arttırıyor. Özellikle son haftalarda uygulanan sokağa çıkma yasakları ve şehirlerde giriş – çıkışların askıya alınması gibi uygulamalar hastalığın daha çok yayılmasını önledi. Sokağa çıkma yasakları daha ne kadar devam edecek? Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Şehirlerarası seyahat yasağı ne zaman kalkacak işte detaylar…

Ramazan Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Geçtiğimiz haftalarda salgının gidişatı ile ilgili resmi açıklama yapan Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasaklarının mayıs ayı sonuna kadar devam edeceğini açıklamıştı. Bilindiği üzere Ramazan Bayramı’nın ilk günü 24 Mayıs Pazar gününe yani hafta sonuna denk geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre bayramın ilk gününde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki kalan günlerde de sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Açıklama Yaptı!

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bayram tatilinde sokağa çıkma yasağı olacak mı yönündeki sorulara, ihtimaller dahilinde yanıtını verdi. Kalın yaptığı açıklamada gelecek haftalarda salgının seyri ile bir takvim belirlenecek. Bayram tatilinde sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı şu an Bilim Kurulu’nun önerilerine bağlı yanıtını verdi.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Ramazan Bayramı’nın ilk günü 24 Mayıs 2020 Pazar gününe geliyor. 25 Mayıs ve 26 Mayıs tarihleri Ramazan Bayramı’nın diğer günleri, bayram tatilinin 4 gün olması bekleniyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@