banner476

Bazı okul müdürleri il dışında seminer yapacak öğretmenleri okula çağırıyor

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında bazı okul müdürlerinin il dışında seminer çalışması yapmak isteyen öğretmenleri okula çağırdı bilgileri geliyor.

Haberler 11.06.2020, 09:15
Bazı okul müdürleri il dışında seminer yapacak öğretmenleri okula çağırıyor

Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan korona virüs hastalığı sebebiyle görev yaptığı ilden ayrılmak zorunda kalan öğretmenler için 5 haziran tarihinde resmi bir yazı yayımlayarak 22-30 Haziran tarihleri arasın yapmaları gereken seminer çalışmalarını görev yaptığı kurum müdürlerine haber vermek şartıyla istedikleri il ve okullarda gerçekleştirebileceğini belirtmişti.

Bu yazı çerçevesinde seminer çalışmalarını görev yaptığı il dışında yapmak isteyen öğretmenler mebbis sistemi üzerinden okul tercihlerin yapıp kurum müdürlerine bilişim kanalları yardımıyla dilekçelerini ulaştırmaya başladılar.

Ancak bu dilekçeleri gören bazı okul müdürleri öğretmenleri "2 haziran tarihinde idari izinler kaldırıldı" gerekçeleriyle öğretmenleri okullara geri çağırdığı haberleri mebpersonel.com'a ulaştı.

Bu okul müdürlerinin gözden kaçırdığı nokta şu olmalı ki , 2 haziran tarihli yazıda Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretim hizmeti dışındaki personelin yani öğretmen dışındaki personelin göreve gelmesini belirtmiştir. Yani okul müdürleri esnek çalışma modelinde olan diğer personeli okullara çağırmalıdır.

Öğretmenler ise 19 haziran tarihine kadar idari izinli bu tarihten sonra idari izinli değil ancak seminer çalışmalarını istedikleri illerde alabileceklerdi. Konuyla ilgili başvuru işlemleri MEBBİS üzeriden devam etmektedir.

Diğer yanda idari izinli olan öğretmenler uzaktan eğitim çalışmaları 19 Haziran tarihine kadar devam ettiği için eğitim öğretime EBA üzerinden devam etmektedirler.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@