banner476

Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Korona virüs tedbirleri kapsamında en son mart ayında yapılan ve 22 Nisan tarihinde açıklanması beklenen BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haberler 03.06.2020, 11:16
Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Milli eğitim bakanlığı bünyesindeki okullarda okuyan ilkokul öğrencileri arasındaki yetenekli öğrencilerin seçilip, normal okullardaki eğitim gördüğü saatler dışında özel eğitim almalarına imkan sağlayan BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? Binlerce öğrenci ve veli için merak konusu  oldu.

En son 15 Mart 2020 tarihinde ilkokul öğrencilerine yapılan BİLSEM sınavları korona virüs salgın hastalığının seyrin artırmasıyla birlikte bir daha yapılamamıştı.

Haftalık olarak yapılan BİLSEM sınavları milli eğitim bakanlığının açıkladığı takvim doğrultusunda 22 Nisan 2020 tarihinde açıklanacaktı ama hastalık sebebiyle BİLSEM sınav sonuçları hala açıklanmadı.

Okulların uzaktan eğitimde olması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı 15 Mart tarihinden sonra BİLSEM sınavlarının yapılaması sebebiyle bu sınavlara katılamayan öğrencilerin mağdur olmasının önüne geçebilmek için belirlenen bir tarihte BİLSEM sınavlarını yapacaktır.

BİLSEM sınav sonuçları ile alakalı olarak ise 15 Mart tarihinden önce sınava giren öğrencilerin sınav sonuçlarını ise önümüzdeki günlerde açıklayacağı gibi 15 mart sonrasında sınava giremeyen öğrencilerin belirlenen bir tarihte sınavlarını olduktan sonra hepsini de açıklama ihtimali bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şu anda BİLSEM sınav sonuçları ile ilgili olarak ve yapılacak BİLSEM sınav tarihileri ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldığında siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@