Çanakkale’de Görev Yapan Öğretmenler Bakan Selçuk’la Görüştü

“Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamında birçok öğretmenle buluşan Ziya Selçuk’un 9. adresi Çanakkale oldu. 

Haberler 20.05.2020, 01:22
Çanakkale’de Görev Yapan Öğretmenler Bakan Selçuk’la Görüştü

Çanakkale’de öğretmenlik görevini sürdüren çalışanlar ve aileleri, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile dijital ortamda görüş alışverişinde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmelere göre; Çanakkale’deki Eğitim Buluşmaları’nda ana gündem maddesi öğretmen eğitimi idi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, içerisinde bulunulan uzaktan eğitim döneminde dijital ve online becerilerin önemine, dünyadaki eğitim ve ekonomi sistemlerindeki dönüşümün yapısına dikkati çekti.

270 Öğretmen Katıldı
9. durağı Çanakkale olan “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşmeye her branştan toplam 270 öğretmen katıldı. Ayrıca dijital ortamda gerçekleştirilen canlı yayını da 800 civarında kişi takip etti. Uzaktan eğitim sürecinin kendisine yeni kazanımlar elde etme imkânı doğurduğunu vurgulayan müzik öğretmeni Mustafa Piri, kemanıyla Çanakkale Türküsü’nü icra ederek Bakan Ziya Selçuk’a minik bir sürpriz yaptı. Yayına annesi ile katılan küçük bir çocuk da kendisinin geliştirdiği robotu katılımcılara göstererek hakkında çeşitli bilgiler verdi. Ziya Öğretmen çocuktan bir robot da kendisi için yapmasını istedi. 
Katılımcı bir öğretmenin, “Çanakkale’de sınavla öğrenci alımı yapan Anadolu Lisesi sayısının arttırılması gündemde mi?” sorusunu canlı yayına dahil olan İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz yanıtlandırarak, Çanakkale Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki eğitim öğretim döneminden itibaren sınavla öğrenci alımı yapacağını söyledi.

Uzaktan Eğitim Geliştirilecek


Çanakkale’de görev yapan öğretmen Seçil Koparan da sohbete kendisi gibi bir matematik öğretmeni olan eşi ve küçük kızı ile birlikte katıldı. EBA içeriklerinden fazlasıyla yararlandıklarını ve eşiyle hem işbirliği hem de eğlenceli bir rekabet içerisinde olduklarını belirten Seçil Öğretmen, EBA TV’deki ders sürecinin devam edip etmeyeceğini sordu. Bakan Ziya Selçuk da EBA TV yayınlarının yeni eğitim - öğretim döneminde de eğitim hayatının önemli bir parçası olarak devam edeceğini söyledi. Ziya Selçuk, “Biz hem öğretmen hem de öğrenci eğitimde bazı destekler gerçekleştirmek ve uygulamalı faaliyetleri devam ettirmek hususunda EBA yayınlarını devam ettireceğiz. İşaret dilinden origami ile ilişkili konulara ya da halk oyunları ile ilgili bir çalışma alanına kadar her türlü konuda eğitimler gerçekleştirilebilir. Bu online eğitim konusu artık normalleşti. Dezavantajları olan çocuklarımızın da bu sisteme ihtiyacı var. Çocuklar okulda iken zaman sıkıntısı çekmesin, daha fazla deney ve uygulama için zaman bulabilsin diye de uzaktan eğitim uygulamasını geliştirerek devam ettireceğiz” dedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@