banner476

Çocuğuyla Seminere Katılacak Öğretmenlerin Durumu Ne Olacak?

22-30 Haziran Tarihleri Arasında Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları Yapılacak. Peki Çocuğuyla Seminere Katılacak Öğretmenlerin Durumu Ne Olacak?

Haberler 07.06.2020, 21:54 07.06.2020, 22:00
Çocuğuyla Seminere Katılacak Öğretmenlerin Durumu Ne Olacak?

Öğretmenlerin Haziran dönemi mesleki çalışma programı açıklandı. Online yapılması beklenen seminerlerin okulda yapılması kararlaştırıldı.

Bilindiği üzere çocuğunu bırakacak yeri olmayan bazı öğretmen ailelerimiz var. Özellikle koronavirüs döneminde çocuğunu kreşe veya bir tanıdığına kimse bırakmak istemez. Mebpersonel.com'a ulaşan öğretmenlerimiz de bu konuya dikkat çekerek durumlarını soruyorlar.

18 yaş altı çocuklar için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Fakat öğretmenlerimizin de seminerlere katılması gerekiyor. Bu öğretmenlerimiz adına MEB'den bir çözüm sunmasını bekliyoruz.

MEB, bu çocukların seminer saatlerinde yasak kapsamından çıkarılması ile ilgili girişimde bulunup izin yazısını okullara gönderebilir.

Eğer bu yapılmazsa hem çocuklar hem de öğretmenlerimiz yasağı delmek zorunda kalacaklar. Bu da bazı öğretmenlerimize ceza yazılması anlamına gelebilir.

Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@