DYK'lar kapatılacak mı?

banner483

mebpersonel.com Dün yapılan kabine toplantısı sonra alınan yeni kısıtlamalar ve okulların 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitime devam edeceği kararı alınmıştı. Yani yüz yüze eğitime 31 Aralık 2020 tarihine kadar ara verildi. Diğer yandan binlerce öğrencinin ve öğretmenin merak ettiği bir diğer konu ise destekleme ve yetiştirme kurslarının durumu oldu. DYK'lar kapatılacak mı? Yoksa isteyen öğrenciler DYK için yüz yüze okula eğitime gelecek mi? Detaylar haberimizde

Haberler 18.11.2020, 09:09 18.11.2020, 11:35
DYK'lar kapatılacak mı?

Yaşanan korona virüs vaka sayılarında ki artış sebebiyle yeni tedbirler hayatımıza girdi. Özellikle eğitim alanında aşamalı olarak başlayan yüz yüze eğitime tekrardan 31 Aralık 2020 tarihine kadar ara verildi. Bu süreye kadar devlet ve özel okullarda okuyan her kademedeki öğrenciler tamamen uzaktan eğitime devam edecek. Her türlü faaliyet EBA, Zoom, EBA TV kanalları vb gibi platformlarda üzerinde yapılacak ve okullarda yüz yüze eğitim olmayacak. Peki binlerce 8. ve 12. sınıf öğrencisinin sınavlara hazırlık için DYK kapsamında aldıkları kurslar kapatılacak mı?

DYK'lar kapatılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 31 ARALIK 2020 tarihine kadar sürecek olan uzaktan eğitim ile ilgili olarak detaylı bir açıklama yapacağını duyurdu. mebpersonel.com  Ancak geçtiğimiz Mart ayında da aynı şekilde uzaktan eğitime geçilmiş ve her türlü yüz yüze eğitim faatliyeti ( DYK,Kurs,egzersiz vb) iptal edilmişti. Buradan yola çıkarak yaşanan bu süreçte 23 Kasım tarihinden itibaren destekleme ve yetiştirme kurslarına 31 Aralık 2020 tarihine kadar ara verilmesi beklenmektedir.

 Konuyla ilgili detaylı bir açıklama ve resmi yazı Bakanlık tarafından önümüzde ki günlerde yayımlanacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@