EBA öğrenci giriş EBA’ya nasıl giriş yapılır EBA şifre alma…

Haberler 12.05.2020, 13:21 12.05.2020, 13:21
EBA öğrenci giriş EBA’ya nasıl giriş yapılır  EBA şifre alma…

EBA’ya nasıl giriş yapılır EBA öğrenci girişi… EBA şifre alma… Korona virüs salgını ile başlayan uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanacak. EBA giriş yöntemi nedir? EBA’ya nasıl girilir?

Korona virüs salgını nedeniyle okullar tatil edildi ve eğitim 23 Mart tarihi itibari ile uzaktan eğitim yöntemi ile devam etmeye başladı.

EBA’ya Nasıl Giriş Yapılır?

EBA sistemine öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve oluşturdukları giriş şifresi ile, veliler ise e-devlet giriş bilgileri ve öğretmenler ise MEBBİS üzerinden ve aynı zamanda e-devlet hesapları ile de giriş yapabilmektedir.

EBA kullanım simülasyonu videosu öğretmenlere özel olarak MEB tarafından hazırlandı ve www.eba.gov.tr adresi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan videoda veliler içinde ayrıntılı bilgilendirme eğitimleri yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi iş birliği ile hazırlanan eğitim videosunda öğrencilerin eğitiminin online bir platform olan EBA üzerinden sürdürüleceği açıklandı.

MEB tarafından yayımlanan videoda EBA sistemine nasıl erişilebileceği ve velilerin nasıl giriş yapabileceğine dair bilgiler yer alıyor. 

“Web sitesine girdiğinizde üstte yer alan menüden Veli Girişini seçmelisiniz, bu işlemin ardından e-devlet sistemine otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Daha sonra açılan sayfada e-devlet giriş bilgilerinizi girin bu işlemin ardından sistem sizi EBA Veli Sistemi ana ekranına yönlendirecektir. Eğer birden fazla öğrencinin velisi iseniz sol üst kısımda bulunan isme tıklayarak dilediğiniz öğrencinin durumunu kontrol edebilirsiniz.”

Ayrıca ekranın sağ tarafında bulunan etkinlik takviminden öğrencinizin tatil günlerini, çalışmaları ve sınav tarihilerini takip edebilmeniz mümkün. Ekranın solunda yer alan menü kısmından ise dersler tuşuna tıklayarak öğrencinizin aldığı dersleri görebileceksiniz. Daha sonra bu derslere tıklayarak dersleri hakkında daha detaylı bilgileri, tamamlama yüzdesini ve son olarak performans gibi bilgilerine erişebileceksiniz. Öğrenciniz derslerini tamamladıkça burada bulunan konu tamamlama yüzdesi sürekli olarak artacaktır. Öğrencinizin yer aldığı testler ve sınavlardaki performansı konu performansını etkileyecektir. O derse ait herhangi bir ödevi var ise bu ekrandan ödevlerin takibini yapabilmeniz mümkün.

Yayımlanan videoda veli sistemine dair birçok konuda brifing verildi. Bu konular “kütüphane, raporlar, eğitim takvimi ve e-portolyo” olarak videoda görüldü.

Veliler EBA sistemi sayesinde öğrencilerinin derslerini, çalışmalarını, ilerleme durumlarını, ders programlarını, etkinliklerini ve sınav sonuçlarını kolaylıkla takip edebilmektedir.

Yorumlar (4)
Muhammet 3 ay önce
Şifre almak istiyorum
Muhammet 3 ay önce
Şifre almak istiyorum
Muhammet 3 ay önce
Şifre almak istiyorum
Muhammet 3 ay önce
Eba Şifresi almak istiyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@