Ek hizmet puanları il dışı yer değiştirmeye yetişir mi?

Ek hizmet puanları il dışı yer değiştirmeye yetişir mi?

Ek hizmet puanları il dışı yer değiştirmeye yetişir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı 19 Haziran tarihinde yayımladığı öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde hizmet punları kısmında değişiklikler yaptı.

Yapılan değişiklikle birlikte yapılan bazı faatliyetlere ve zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapmaya devam eden tüm öğretmenlere artırımlı hizmet puanı uygulaması geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı dün yapmış olduğu açıklamada  doktora,yükseklisans vb faaliyetler 19 Haziran tarihinden önce yapılsa bile puanı alınacak ancak artırımlı hizmet puanı uygulamasında 19 haziran tarihi baz alınacak daha öncesinden puan verilmeyecek.

Ek hizmet puanları il dışı yer değiştirmeye yetişir mi? 

MEBBİS sistemi üzerinden hizmet puanı güncelleme işlemleri için kullanılacak olan modül okulların erişimine açıldı ve bu günlerde güncelleme işlemleri yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 6-10 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. Atamalar 11 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Burdan yola çıkarak yaklaşık 1 aylık zaman bulunan il dışı yer değiştirme süreci için öğretmenlere verilecek olan ek hizmet puanlarının 2020 il dışı yer değiştirme sürecine yetişeceği muhtemel görünüyor.

Konuyla ilgili resmi açıklama yapıldığı an siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.