Engelsiz Yaşam Merkezi’nden Online Bayramlaşma

Engelsiz Yaşam Merkezi’nden Online Bayramlaşma

Kocaeli’nde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğretmenleri, öğrenci ve velilerin Ramazan 

Bayramını dijital ortam üzerinden kutladı. Her yıl engelsiz yaşam merkezinde gerçekleştirilen toplu kutlamanın yerini bu yıl korona virüs salgını sebebiyle online bayramlaşma aldı. 11 ayın sultanı olan Ramazan Bayramı’nda Kocaeli İl Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı bir şekilde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, öğrencilerini ve öğrenci ailelerini unutmadı. Her yıl merkezde her beraber gerçekleştirilen bayramlaşma programları bu sene Mart ayından bu yana devam eden korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında online olarak uzaktan gerçekleştirildi. 

Dijital Ortamlar Aracılığıyla Bayramlaşma 


Kocaeli’nde bulunan Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nin idare kadrosu ve öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri ile whatsapp kanalı üzerinden bir süre önce iletişime geçti. Hep beraber, toplu bir görüntülü konuşmanın gerçekleştirilmesi yöntemiyle özel öğrencilerin ve velilerin Ramazan Bayramları kutlandı. 
Ocak ayından Çin’İn Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Mart ayından bu yana da ülkemizi ciddi bir şekilde etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitimin sonlandırdığı için okullarda olamayan öğrencilerini hayli özlediklerini belirten Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde görevli öğretmenler, öğrencilere Ramazan Bayramının manevi değeri hakkında çeşitli bilgiler aktardı. 

Bayram Hakkında Bilgilendirme Yapıldı 


Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören 110 öğrenci ile eksiksiz bir şekilde iletişim kuran öğretmenler, öğrencileri ile kurdukları bağı her daim canlı tutmaya özen gösteriyor. Öğretmenler, görüşmeler sırasında ayrıca evde yapabilecekleri minimal etkinlikler hakkında da öğrencilere bilgi veriyor. Özel gereksinim ihtiyacı duyan öğrencilerinin online bayramlaşma etkinliğini özlem ve samimi bir sevgi ile gerçekleştirdiklerinin altını çizen Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğretmenleri, “Bu online görüşme sayesinde öğrenciler, sınıf arkadaşları ile de özlem giderdiler. Sohbet ettiler ve bayramlaşma imkanı yakaladılar. Tüm öğrencilerin, okul arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özlediklerini ve bu sıcak duyguların da gözlerine yansıdığını gördük” dedi. 

Engelsiz Yaşam Merkezinde Eğitim


Kocaeli’nde bulunan Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde; çeşitli el sanatlarından müzik ve seramik atölyesine, beden eğitiminden dramaya, yiyecek-içecek hizmetleri eğitiminden seracılığa, değerler eğitiminden mental aritmetiğe kadar birçok farklı konuda eğitim veriliyor. Haftada beş gün açık olan eğitim merkezinde 08.30 – 17.30 saatleri arasında hizmet sunuluyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.