Hamza AYDOĞDU:Görevde yükselmede Okul müdürü ve şube müdürü ana arterler olacaktır.

MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU:Görevde yükselmede Okul müdürü ve şube müdürü ana arterler olacaktır.

Haberler 15.05.2020, 20:30
Hamza AYDOĞDU:Görevde yükselmede Okul müdürü ve şube müdürü ana arterler olacaktır.

Hamza Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte değişiklik yaptıklarını, düzenlemenin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından onaylandığını en kısa sürede Resmi Gazete'de yayımlanmasını beklediklerini söyledi.

Görevde Yükselme Yönetmeliği'nde, okul müdürlüğü, ilçe ve il milli eğitim müdürlüğü ile daha üst görevler için kariyer ve liyakati esas alan düzenlemelere gidildiğini belirten Aydoğdu, kademeler arasındaki geçişlerin sistemli hale  getirildiğini söyledi.Hamza Aydoğdu

Görevde yükselmeye yönelik çerçeve yönetmelikte ilçe müdürlüğü ve şube müdürlüğü görevlerine atamaların sınavla gerçekleştirileceğinin belirtildiğini anımsatan Aydoğdu, "Okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü ve şube müdürlüğü görevine atamalar sınavla gerçekleştirildiği için kariyer basamaklarını çıkarken sınavla atanılan/görevlendirilen okul müdür yardımcısı, okul müdürü ve şube müdürü ana arterler olacaktır. Bundan sonra da unvanlar arası geçişte, kendi birikimine güvenen öğretmenlerimiz yukarıya doğru kariyerlerine devam edebilecektir." diye konuştu.

Yönetmeliğin bir yandan alandaki öğretmen ve yöneticiler diğer yandan da akademisyenlerin katılımıyla tüm paydaşların görüşleri alınarak hazırlandığını vurgulayan Aydoğdu, düzenlemenin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un göreve geldiği günden bu yana üzerinde vurgu yaptığı liyakat ve kariyer esasına göre yapıldığının altını çizdi.

Hamza Aydoğdu, "Öğretmenler artık gerekli yeterlikleri sağladıktan sonra şube müdürü, ilçe milli eğitim müdürü, il müdür yardımcısı, il milli eğitim müdürü olabilecek." ifadesini kullandı.

Yorumlar (6)
Müdür 3 ay önce
İnşAllah idareci kadrosu verilir.İller arası yerdeğişikliği hakkıda verilir.
FOSSSSSSS 3 ay önce
İNANDIRICI DEĞİL
A.tohumcu 3 ay önce
ADAM KAYIRMA BİTMEDEN İLLERDEKİ SİYASETÇİLER EĞTİMDEN ELİNİ ÇEKMEDEN HİÇBİR DÜZELME OLMAZ.EMANETLER EHLİNE VERİLMELİ Kİ NİZAM SAĞLANSIN.YOKSA İLLERDEKİ OKUL YÖNETİCİLİĞİNE ATANMADA BİLE HEMŞEHRİCİLİK VE İLTİMAS ALÍP BAŞINI GİDERSE EĞİTİM İKİNCİ PLANDA KALIR.
Okul Müdürü 3 ay önce
Okul Müdürlerine ek ders verilmesin. yan gel yat
İsmet 3 ay önce
45 mevcutlu okulda dört idareci var.Sonrada adaletten bahset.Yazık bu devlete ve millete.Oturdukları yerden maaş ve fuul ek ders alıyorlar.
İsmet 3 ay önce
45 mevcutlu okulda dört idareci var.Sonrada adaletten bahset.Yazık bu devlete ve millete.Oturdukları yerden maaş ve fuul ek ders alıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@