banner476

İl dışına açılan kontenjanlar bazı öğretmenleri memnun etmedi

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından dün il dışı yer değiştirme kontenjanları açıklandı. Ancak bir çok branş öğretmeni açılan kontenjanlardan memnun kalmadı.

Haberler 07.08.2020, 09:25
İl dışına açılan kontenjanlar bazı öğretmenleri memnun etmedi

Milli Eğitim Bakanlığın'da görev yapan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler için il dışı yer değiştirme süreci dün itibariyle başladı.

Öğretmen 6 -10 Ağustos tarihleri arasında il dışı tercih edilebileceek okullar listesinde açık gösterilen okulları tercih edebilecekler ve atama sonucu 11 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Dün atama sürecinin başlamasıyla birlikte MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından  il dışı yer değiştirme kontenjanları açıklandı. Diğer bir değişle hangi ile hangi branştan öğretmenler yer değişikliği talebinde bulunacak.

Personel Genel Müdürlüğü tarafından il dışına açık gösterilen okulları incelediğimiz kontenjanların yetersiz olduğu , her geçtiğimiz seneye oranlar giderek daha az okulun il dışına açıldığı net bir şekilde belli olmaktadır.

Hatta bazı branşlarda bazı şehirlerde hiç bir okulun açık gösterilmediği fark edilmektedir.

Bir çok öğretmen hayal ettiği şehirde görev yapabilmek için zorunlu hizmet bölgeleri okullarında yıllardan bu yana çalışmakta ancak il dışı yer değiştirme sürecinde açılan okulları tercih listesinde gördüğünde  hayal kırıklığına uğramaktadır. 

Milli Eğitim Bakanlığı kadroların da yıllardan bu yana yaşanan bu sorunun çözümünü öğretmenler artık ciddi bir şekilde beklemektedir.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@