İl içi atama istedikten sonra il dışı atama istenir mi?

İl içi atama istedikten sonra il dışı atama istenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'da görev yapan öğretmenlerin il içi ve il dışı yer değişikliği yapabilecekleri tarihlerin yaklaşmasıyla beraber merak edilen konulardan birisi de İl içi atama istedikten sonra il dışı atama istenir mi? Detaylar haberimizde.

Bilindiği gibi öğretmenlerin 2020 yılı yer değiştirme takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmış.

Açıklanan yer değiştirme takvimine göre Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri 20 -27 Temmuz tarihleri arasında , Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 6-10 Ağustos tarihleri arasında,özür grubu tayinleri ise 12 - 25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Peki bu atama takvimine göre öğretmenler ilk olarak il içi atama istedikten sonra tekrardan il dışı atama isteyebilirler mi? sorusu merak edilmeye başlandı.

Yıl içinde isteğe bağlı yer değiştirmelerde il içinden yer değişikliği isteyen ve yer değiştirme işlemi yapılan öğretmen aynı yıl içinde yapılan il dışı yer değişikliğine tekrardan başvuru yapamaz. Diğer bir değişle il içi ataması gerçekleştirilen öğretmen ancak 1 sene sonraki il dışı yer değiştirme atamasına başvuru yapabilir.

Ancak il içi isteyip yer değişikliği yapılmaz ise aynı yıl içinde yapılan il dışı yer değişikliğine başvuru yapabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.