İl içi ve il dışı yer değiştirmelerde yeni yönetmeliğe göre puanlar yeniden hesaplanır mı?

Ağustos ve Temmuz'da yapılacak olan yer değiştirmelerde yeni yönetmeliğe göre hizmet puanları yeniden hesaplanır mı?

Haberler 15.05.2020, 09:41 15.05.2020, 10:01
İl içi ve il dışı yer değiştirmelerde yeni yönetmeliğe göre puanlar yeniden hesaplanır mı?

MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU gerçekleştirmiş olduğu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bunlardan bir taneside öğretmenlerin hizmet puan hesaplama kriterlerinin kapsamlı bir şekilde değiştirildiği açıklamasıyldı.

Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU Öğretmen hizmet puan hesapla kritlerinin değiştiğini ve bakan tarafından da imzalandığını açıkladı. Peki yönetmeliğin önümüzdeki günlerde resmi gazete'de yayımlanarak yasalaşması halinde Ağustos ve Temmuz'da yapılacak olan yer değiştirmelerde yeni yonetmelıge gore puanalar yenıden hesaplanır mı? soruları gündeme geldi

Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'nun bu konudaki ifadeleri şu şekilde oldu ;

"Öğretmen atama yer değiştirmelerinde biliyorsunuz sadece ilk bir Kriter vardı. O da hizmet puanları  sadece yıllara sarihti biliyorsunuz biz 4 maddemizi de değiştirdik  bugün Sayın bakanımız imzaladı .

Artık yüksek lisans, doktora, uluslararası, ulusal bütün kültürel ,sanatsal ve sportif faaliyetlerde başarı gösteren hakemli dergilerde makaleleri olan etwinning projesinde çalışan TÜBİTAK projelerinde başarılı olan yani öğretmenin ulusal ve uluslararası objektif kriterlerle yaptığı ve kendini gösterdiği içinde olduğu bütün projelere de hizmet puanları geliyor.Bu şu anlama geliyor tecrübeli öğretmenlerimizle genç dinamik vizyonel öğretmenlerimizi bir arada tutabileceğimiz aşağıdan yukarıya bir katma değer üretilecek bir sistemin ayak sesleri olacak."

Bu konuda AYDOĞGU ,Milli Eğitim Bakanlığının yapmış yeni düzenleme resmi gazete'de yayımlandığı günden itibaren yeni hizmet puan hesaplama kriterleri devreye girecek ve geri dönük puan düzenleme olmayacağını söyledi.

 Ancak yönetmeliğin bu yer değiştirme tarihlerinde önce çıkarılması durumunda , yönetmeliğin çıkarıldığı günden itibaren il içi- il dışı atamaların yapılacağı tarihe kadar öğretmenler yeni hizmet puan hesaplama kriterlerinden faydalanmış olacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Toprak 2 ay önce
İçinde ögrencinin olmadığı düzenleme yalnızca öğretmeni geliştirir; adım olumlu lakin eksik. Şimdi işi, gücü, ögrenciyi bırakıp proje peşinde koşmamalı ögretmenim, ama bence öyle olmayacak..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@