İOKBS giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak 2020 ?

İOKBS giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak 2020 ?

Ülkemizde görülen koronavirüs salgın hastalığı sebebiyle ülke çapında yapılan bir çok gibi İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS)'da ertelendi. Her yıl milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan İOKBS sınavı bu sene 6 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Peki İOKBS giriş belgeleri ne zamana yayınlanacak?Detaylar haberimizde..

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber ülke çapında yapılan ve bir çok öğrenicinin katıldığı sınavların tamamı ileri bir tarihe ertelendi. Bunlardan bir taneside Milli eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'ydı. 25 Nisan 2020 tarihinde yapılması plananan İOKBS yapılan resmi açıklamaya göre  6 Haziran 2020 tarihinde yapılacak sınav sonuçları 3 Temmuz tarihinde açıklanacaktır.

Milyonlar öğrencini eğitim öğretim hayatı boyunca burs alabilmek için ter dökeceği İOKBS giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmazken. Sınav tarihine 15 gün kala giriş belgelerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanması beklenmektedir.

SINAVDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda tüm sınıflara 100'er soru sorulacak.

5, 6 ve 7'nci Sınıflar: Türkçe: 25 Matematik: 25 Fen Bilimler: 25 Sosyal Bilgiler:25

8. Sınıf-Hazırlık Sınıfı: Türkçe: 25 Matematik: 25 Fen Bilimler: 25 Sosyal Bilgiler(T.C. İnkılapTarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi): 25

9, 10 ve 11'inci Sınıflar: Türk Dili ve Edebiyatı: 25 Matematik: 25 Fen Bilimleri (Fizik, Kimya ve Biyoloji)  25 Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) : 25
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.