Ispartalı Öğretmenler LGS’de Kullanılması Amacıyla El Dezenfektanı Üretti

Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenler, 20 Haziran günü yapılacak Liselere Giriş Sınavı (LGS) için Isparta ve Burdur'daki çeşitli okullarda kullanılması amacıyla antiseptik el dezenfektanı üretti.

Haberler 23.05.2020, 22:07
Ispartalı Öğretmenler LGS’de Kullanılması Amacıyla El Dezenfektanı Üretti

Korona virüs salgın sürecinin başladığı tarihten bu yana yaklaşık 100 ton dezenfektan malzemesi üretmiş olan Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli öğretmenler şimdi de antiseptik el dezenfektanı üretmeye başladı. Okulda bulunan laboratuvarları birer üretim atölyesine çevrilerek elde edilen dezenfektan ürünleri 20 Haziran'da gerçekleştirilecek olan Liselere Giriş Sınavı(LGS) sınavı için hazırlanan ortaokul son sınıf öğrencilerinin Isparta ve Burdur'da sınava girecekleri okullara ulaştırılacak. Okuldaki 5 öğretmen ve bazı teknisyenlerin desteği ile gerçekleştirilen üretim, aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Ürünler 1 Haziran’da ulaştırılacak

Liselere Geçiş Sınavı için üretimi gerçekleştirilen antiseptik özelliklere sahip el dezenfektan ürünlerinin en geç 1 Haziran 2020 gününe kadar Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine teslim edilmesi bekleniyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz da bu üretim sürecinde ekibe katılarak üretimi yapılan malzemelerin ambalajlanmasına ve kutularına etiket yapıştırılmasına yardım etti. İl Müdürü Ömer Yılmaz 20 Haziran günü yapılacak olan LGS için Isparta ve Burdur'da sınava katılacak öğrencilerin kullanımı için söz konusu dezenfektan malzeme üretiminin devam ettiğini belirtti. Yılmaz, Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretimi sürdürülen dezenfektan malzemelerin, döner sermaye kanalları ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarına satışını gerçekleştirdiklerini kaydetti..

100 tondan fazla dezenfektan üretildi

Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Topdal; halen devam ettikleri yüzey dezenfektan malzemesi üretiminde 100 ton sınırını geçtiklerini, şu günlerde ise asıl olarak el dezenfektan malzemesi üretimine odaklandıklarını kaydetti. Okul Müdürü Topdal, bahsi geçen üretim sürecine emek veren başta öğrencileri olmak kaydıyla tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Topdal, Liselere Geçiş Sınavında kullanılması amacıyla üretimine devam ettikleri ve 1 Haziran’da Milli Eğitim Bakanlığına eksiksiz olarak teslim edilmesi gereken el dezenfektan ürünlerinin yapım sürecinde bir aksilik yaşanmaması için Ramazan Bayramı günlerinde de çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@